Onko tietoa, miten Real Madridin peleihin on lippuja saatavilla Madridista paikan päältä ostamalla 1-2vrk ennen ottelua? Nettikaupat pyytävät lipuista niin törkeitä hintoja, ettei viitsisi tuhlata rahojaan, jos on edes jotain mahdollisuuksia saada normaalihintainen lippu paikan päältä. Tai tietääkö joku sopuhintaisen nettilippukaupan?
Vastaukset 8
- Peliin
Oletko yrittänyt Real Madridin internet -sivuilta etsiä? Esim. FC Barcelonan nettisivuilta pystyy ostamaan normaalihintaisija lippuja. Jos Real Madridin nettisivuilta et löydä tietoa, käy stadionilla Madridissa, usein lippukauppa/luukku on stadionin yhteydessä ja virallisia lippukauppoja kaupungilla. Myös paikanpäällä kannattaa paikallisilta kysyä ellet muuten löydä tietoa.
- Kokemusta on
Realin kotiotteluihin Bernabeulle ei lippujen saaminen ole ihan yksinkertaista. Bernabeun lipunmyynnistä voit käydä kyselemässä päivää ennen peliä. Itse kävin ja eioota oli myynnissä, vaikka kyseessä ei edes ollut mikään esim. Atleticoa tai Valenciaa vastaan käytävä ottelu vaan vastustaja oli Almeria.
Ostin sitten jobbarilta noin tuplahintaisen lipun, koska muutakaan vaihtoehtoa ei ollut. Kiva jännätä sitten yli vuorokausi sitä, että mahtaako olla aito lippu. Ensi kerralla kun Realin peliin olen menossa turvaudun kyllä nettivälittäjään, vaikka se melkein saman maksaakin kuin pimeä. Liput ovat ainakin aitoja.
Servicaixa.comin kautta saa Barcelonan ja Atleticon peleihin ostettua lippuja. Maksu luottokortilla ja nouto stadionilta jos kortti on ei-espanjalainen. Espanjalaisella luottokortilla liput saa ServiCaixan automaatista haettua. Itse ostin ServiCaixasta kaksi lippua Atletico Madridin peliin Vicente Calderonille ensi kuulle. Sieltä saa myös mm. konserttilippuja ostettua. Näytti olevan muuten Madonnan konserttiinkin samaiselle Vicente Calderonille vielä paikkoja jäljellä.- ...
Itsellä olisi tarkoitus hankkia liput Servicaixan kautta ensi kuun puolivälissä olevaan Athletico-Valencia peliin.
Voiko varatut liput hakea Vicente Calderonilta vielä pari tuntia ennen ottelun alkua? Miten stadionin lippuluukku muuten on avoinna? - Kokemusta on
... kirjoitti:
Itsellä olisi tarkoitus hankkia liput Servicaixan kautta ensi kuun puolivälissä olevaan Athletico-Valencia peliin.
Voiko varatut liput hakea Vicente Calderonilta vielä pari tuntia ennen ottelun alkua? Miten stadionin lippuluukku muuten on avoinna?Heititpä pahan. Jostain muistan lukeneeni, taisi muuten olla Servicaixasta tilausta tehdessäni, että liput ovat Calderonilta lunastettavissa ihan ottelun alkuun saakka.
Ainoa info , minkä löysin maileistani on tuo alla oleva, mutta ei siitäkään tuo kysymäsi asia kyllä selviä:
"...in the venue itself
The tickets bought with a card that was not issued in Spain can only be collected in the ticket office at the venue, where you should present the card you used to make your purchase and an official identity document"
Vaan pääsiäisen jälkeisen viikonlopun jälkeen saatan olla viisaampi. Nuo Valencia pelin liput eivät näemmä vielä ole edes myynnissä. Kannattaa muuten olla tarkkana, Valencia vetää todennäköisesti ihan eri tavalla yleisöä, kuin esim. Numancia, jota vastaan Atletico pelaa kun minä sinne menen, siihenkään peliin ei näemmä enää ole kuin alle 2000 lippua myymättä. - ...
Kokemusta on kirjoitti:
Heititpä pahan. Jostain muistan lukeneeni, taisi muuten olla Servicaixasta tilausta tehdessäni, että liput ovat Calderonilta lunastettavissa ihan ottelun alkuun saakka.
Ainoa info , minkä löysin maileistani on tuo alla oleva, mutta ei siitäkään tuo kysymäsi asia kyllä selviä:
"...in the venue itself
The tickets bought with a card that was not issued in Spain can only be collected in the ticket office at the venue, where you should present the card you used to make your purchase and an official identity document"
Vaan pääsiäisen jälkeisen viikonlopun jälkeen saatan olla viisaampi. Nuo Valencia pelin liput eivät näemmä vielä ole edes myynnissä. Kannattaa muuten olla tarkkana, Valencia vetää todennäköisesti ihan eri tavalla yleisöä, kuin esim. Numancia, jota vastaan Atletico pelaa kun minä sinne menen, siihenkään peliin ei näemmä enää ole kuin alle 2000 lippua myymättä.Joo tiedän kyllä, että Valencia-pelin liput saattavat mennä nopeasti...senpä takia yritänkin olla nopea heti kun liput tulevat myyntiin Servicaixaan. Kuinka paljon ennen peliä ne muuten tulevat sinne myyntiin??
Jos saat noista noista aukioloajoista ja lipun noudosta jotain uutta tietoa matkasi aikana niin olisin enemmän kuin kiitollinen, jos voisit niistä kertoa. Hyvää matkaa! - ...
Kokemusta on kirjoitti:
Heititpä pahan. Jostain muistan lukeneeni, taisi muuten olla Servicaixasta tilausta tehdessäni, että liput ovat Calderonilta lunastettavissa ihan ottelun alkuun saakka.
Ainoa info , minkä löysin maileistani on tuo alla oleva, mutta ei siitäkään tuo kysymäsi asia kyllä selviä:
"...in the venue itself
The tickets bought with a card that was not issued in Spain can only be collected in the ticket office at the venue, where you should present the card you used to make your purchase and an official identity document"
Vaan pääsiäisen jälkeisen viikonlopun jälkeen saatan olla viisaampi. Nuo Valencia pelin liput eivät näemmä vielä ole edes myynnissä. Kannattaa muuten olla tarkkana, Valencia vetää todennäköisesti ihan eri tavalla yleisöä, kuin esim. Numancia, jota vastaan Atletico pelaa kun minä sinne menen, siihenkään peliin ei näemmä enää ole kuin alle 2000 lippua myymättä.No miten lippujen nouto sujui? Saitko selville Vicente Calderonin aukioloaikoja ja sitä mihin asti lippuja voi noutaa? Onko mitään muita vinkkejä??
- madridista
Itse seurasin Real Madridin nettisivuilta, milloin liput tulevat myyntiin ja menin ilmoitettuna päivänä ja kellonaikana(pari päivää ennen peliä) stadionille hyvissä ajoin lippua jonottelemaan. Jo tuntia ennen lipunmyynnin aloittamista oli ihmisiä jonottamassa, joten ajoissa kannattaa mennä. Lippuja myydään vielä pelipäivänäkin, mutta silloin voi olla hankala niitä saada.
Lippujen saaminen riippuu tietysti vastustajasta, tilanteesta La Ligassa sekä matsin ajankohdasta (espanjalaisten loma-aikoina on helpompaa saada lippuja). - MiuMauMui
Netissä on useita (esim www.madrid-tickets.com) sivustoja, joiden kautta saa lippuja kohtuu hintaan.
Minusta on järkevämpää maksaa lipusta hieman enemmän kuin paikanpäällä ja olla siten varma, että pääsee matsin myös katsomaan.
Paikan päätä Realin matseihin on hankala saada lippuja, onnea yritykseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41139
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r162998Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 61722
- 64713
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47485
- 47478
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 30463
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?95454Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440