Hei!Kertokaa viisaammat puhelujen (kännykän)hinnat Teneriffalta koti-Suomeen.En oo koskaan soittanut puheluita muualta kuin puh.kopista.Tiistaina ois lähtö Puerto de la cruziin,ja pikkiriikkisen jo jänskättää,,,kaikki on vielä eessäpäin JESS!!!Iloisen pirtsakkaa lomaa kaikille muillekin matkaajille,,revitään irti kaikki hyöty lomistamme!!!
Puhelut
Santra
92948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jossakin oppaassa muistaakseni sanottiin puhelujen hinnaksi 55 senttiä minuutti. Tekstiviestit muistaakseni 15 senttiä.
Soittaminen 0.56
Vastaaminen 0.27
maksaa vastaanottaja kun soittaa ulkomailta Suomeen. Tekstarit menee omaan piikkiin ja on noin euron kpl.
Isot kiitokset teille vastaajille,,oon taas yhtä aiaa viisaampi. Tsemppiä tulevaan!!
Eli jos soitan sinulle Kanarialta - sinä maksat laskun??
Ettet vaan koettaisi ikävällä tavalla saattaa aloittajaa liemeen ja aiheuttaa hänelle ilkeyttäsi huimia puhelinlaskuja. Tarkistahan tietosi ja kerro mitä opit.
Jos vastaat puheluun niin se maksaa sinulle 0.27
Jos soitat sieltä niin se maksaa sinulle 0.59
Tekstiviestien hinnoissa on pieniä eroja eri operaatorien välillä.
Hinnat voi tarkistaa oman operaattorin sivuilta.
Hyvää lomaa.
sinä vastaat kun sinulle soitetaan Suomesta Kanarialle. Silloin laskun maksaa vastaaja eikä soittaja.
sen puhelinkortin ostamista ja kopista Suomeen soittoa. Nimittäin jos sinä soitat Suomeen kännykälläsi tottahan SINÄ sen puhelun maksat eikä vastaanottaja. Ota nyt jonkun puheluntarjoajan sivuilta tarkka selvyys asiasta, ettet vaan joudu itse maksamaan mahdollisesti suurtakin laskua. Itse muistaisin, että se on tuo 0,56 sieltä Suomeen.
Miksi muuten pitää soittaa - kertoa että on Kanarialla - asia jonka läheisesi kuitenkin tietävät.
Ja jos joku soittaa sinulle, sinä maksat senkin. Tyydy vain lähettelemään textareita - niistäkin jo kertyy melkoisesti maksettaavaa.
Minun puhelinlaskussani maaliskuulta on yksi vastaanotettu puhelu Teneriffalla ja sen kesto 4,58 ja laskusssa hinta 1,34 ja soitetut 2 kpl ja aika 2,53 ja hinta 1,95. Tekstiviestejä 30 kl (oli ystävänpäivän aikaan Teneriffalla) ja siintä
laskussa 8,67.
Oli tosi kiva loma Teneriffalla Puerti de la...