Vaarallista

touhua

Kyllä taasen tänään Schlierenzauer joutui todelliseen vaaraan ylipitkässä hypyssä, oli pikkasen vaarallisempi hyppy kuin taannoin Anssilla, Scliiri hyvänä lentäjänä vei aktiivisesti hyppyä ja tuloksena oli kaatuminen, onneksi ei loukkaantunut.

1

414

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muutos.

      ..loukkaantunut muuten tuohon touhuun ei tule mitään järkeä teki aivan päinvastoin kun näytteli keskaria ja sitähän nämä epäjumalat toimitsijat ei hyväksy vaan provosoituvat lisää tämä sama ilmiö on ollut siitä lähtien kun Janne Ahonen oli loistovireessä ja hyppäsi aina liian pitkälle niihin vauhteihin mitä käytettiin mutta se on norskeilta aivan suunniteltu homma katos kun norskit ei osaa hypätä hiljaisilla vauhdeilla ollenkaan ja kun parhaille pannaan liian kovat vauhdit niin joutuvat ottamaan hypyn alas ennen aikojaan eivätkä pysty tekemään oikeaa alastuloa.

      Sama ilmiö toistuu myös Anssi Koivurannan kohdalla tällä tempulla saadaan ero hyviin hiihtäjiin pienenmäksi ja sitä kautta voittajaksi joku muu kuin Anssi mutta Anssi näytti kuitenkin,että kulkee se suksikin tarpeeksi lujaa ,jotta pystyy voittamaan.

      Ja jos olet seurannut arvostelu tuomareita niin heillähän ei ole mitään logiikkaa missään touhussa vaan vedellään hatusta numeroita miten sattuu kuitenkin omia suosien paitsi ei suomalaiset tuomarit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1171
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      56
      1140
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      519
      858
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      844
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      755
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      679
    7. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    8. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      53
      603
    Aihe