Kyllä taasen tänään Schlierenzauer joutui todelliseen vaaraan ylipitkässä hypyssä, oli pikkasen vaarallisempi hyppy kuin taannoin Anssilla, Scliiri hyvänä lentäjänä vei aktiivisesti hyppyä ja tuloksena oli kaatuminen, onneksi ei loukkaantunut.
Vaarallista
1
375
Vastaukset
- Muutos.
..loukkaantunut muuten tuohon touhuun ei tule mitään järkeä teki aivan päinvastoin kun näytteli keskaria ja sitähän nämä epäjumalat toimitsijat ei hyväksy vaan provosoituvat lisää tämä sama ilmiö on ollut siitä lähtien kun Janne Ahonen oli loistovireessä ja hyppäsi aina liian pitkälle niihin vauhteihin mitä käytettiin mutta se on norskeilta aivan suunniteltu homma katos kun norskit ei osaa hypätä hiljaisilla vauhdeilla ollenkaan ja kun parhaille pannaan liian kovat vauhdit niin joutuvat ottamaan hypyn alas ennen aikojaan eivätkä pysty tekemään oikeaa alastuloa.
Sama ilmiö toistuu myös Anssi Koivurannan kohdalla tällä tempulla saadaan ero hyviin hiihtäjiin pienenmäksi ja sitä kautta voittajaksi joku muu kuin Anssi mutta Anssi näytti kuitenkin,että kulkee se suksikin tarpeeksi lujaa ,jotta pystyy voittamaan.
Ja jos olet seurannut arvostelu tuomareita niin heillähän ei ole mitään logiikkaa missään touhussa vaan vedellään hatusta numeroita miten sattuu kuitenkin omia suosien paitsi ei suomalaiset tuomarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672784
- 2012047
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501792- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000