Moi!
Olemme molemmat ihastuneita toisiimme erään pojan kanssa. Olemme tunteneet pian toisemme vuoden kavereina, ja n. 3vk hengailtu yhdessä tietoisesti siis siitä että tykkäämme toisistamme.
Olemme siis näiden viikkojen aikana nähneet suunilleen 5 kertaa, mutta emme ole vieläkään pussanneet:(? Olen halannut häntä jo pariin otteeseen.
Antakaa vinkkejä miten voissss:D?
Olemme molemmat ihastuneita toisiimme erään pojan kanssa. Olemme tunteneet pian toisemme vuoden kavereina, ja n. 3vk hengailtu yhdessä tietoisesti siis siitä että tykkäämme toisistamme.
Olemme siis näiden viikkojen aikana nähneet suunilleen 5 kertaa, mutta emme ole vieläkään pussanneet:(? Olen halannut häntä jo pariin otteeseen.
Antakaa vinkkejä miten voissss:D?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos olette jopa vuoden kavereina tunteneet ja nyt vielä tapailleet "sillä mielellä" kolmisen viikkoa, niin aivan hyvin voitte, ja olisitte jo aikaisemminkin voineet, pussata :)
Seuraavan kerran kun eteen sattuu tilanne, missä istutte aivan vierekkäin, kaksisteen, jossain rauhallisessa paikassa niin rohkeasti vaan laita vaikka ensin käsi pojan seläntaakse. Siinä sitten puhukaa hetki niitä näitä tai mielummin jotain hiukan romanttisempaa ja sitten kun tulee se kuuluisa 'hiljainen hetki' niin käänny ihan rohkeasti ja selvästi katsomaan poikaa silmiin/huuliin, niin luulisi hänen tästä tajuavan :) Ja jos ei tajua niin rohkeasti vaan jatka silmiin katsomista ja mene kokoajan lähemmäs hitaasti ja ihan vain pussaa tai hellästi kosketa huulilla hänen huuliaan! Varmasti ikimuistoisia nuo ensisuudelmat, ainakin itselle :) Omalla kohdalla sekä minä että tyttöystäväni istuessamme aivan vierekkäin kumpikin hiuman ujostuneina katselimme toisiamme silmiin, kunnes sitten täsmälleen samaan aikaan kumpikin ns. kostutti huuliaan kielellään ja tämän jälkeen jotenkin rentoutuneimpina pussasimme/suutelimme ensimmäistä kertaa :)
Tee tuosta kummallekin ikimuistoista niin sitä on sitten todella mukava vaikkapa vuoden päästä muistella!
Melkeinpä täysin samassa tilanteessa olevana poikana voin sanoa, ettei se aloitteen tekeminen ole helppoa meikäläisillekkään :) Pari täydellistä paikkaa on ollut jo mutta ne minä onnistuin jänistämään, seuraavan paikan tullen sitten tiedän mitä teen.. Mikä siinä on niin vaikeaa, että vaikka näkee/tietää että tunne on molemminpuolinen niin silti pitää arkailla kuin pupujussi??
Täällä ihan sama juttu, paitsi ei olla vielä noin pitkällä... Ku vaik tietää et se toine tykkää niin ei uskalla kunnolla ees kattoo silmii... :/ Oon siis tyttö ite.
Ollaan jo poikkisksen monta kertaa suudeltu mut mä en oo nii millon voisin