kysymys

sitä vaan että jos pelaa jotakin vastaan wi-fissä ja toisella on sellainen pokemoni jotaei ole ite nähny, niin rekisteröityykö se sitten nähdyksi pokedexiin. ihan vaan jos haluaa GTS:stä sellasen pokemonin jotá ei oo nähny.
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos haluat rekisteröidä pokeja Dexiisi GTS:sää varten, tee näin:
Vaihda kaverisi kanssa niin, että hän vaihtaa sinulle poken, jonka haluat rekisteröidä.
Vaihtakaa samat poket heti takaisin.
Nyt voit mennä etsimään tuota pokea GTS:sästä.

Äänestä
  • Niinpä ainoastaan vaihtamalla saa(dextiin) ne mihin ei voi törmää.
    Joitan pokei voi olla todella hankala saada tuolt..mut kannatta yrittää

    Äänestä

  • Harmi. Ajattelin joidenkin vanhojen pokejen toivossa =(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


weirdguy kirjoitti:

sitä vaan että jos pelaa jotakin vastaan wi-fissä ja toisella on sellainen pokemoni jotaei ole ite nähny, niin rekisteröityykö se sitten nähdyksi pokedexiin. ihan vaan jos haluaa GTS:stä sellasen pokemonin jotá ei oo nähny.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu