Hei, olen entisöinyt isoisäni vanhan tammisen kirjoituspöydän. Sivulaatikoista (2kpl) puuttuu lukot (ovat poistettu joskus?). Keskilaatikossa on lukko paikallaan.
Tarvitsisin tälläiset lukot ja olisin valmis maksamaan niistä kohtuukorvauksen.
Jos sinulla on tietoa mistä näitä saisi tai sinulta jopa voisi löytyä, niin ota rohkeasti yhteyttä alla olevaan s-postiin.
[email protected]
Ohessa kuvat
http://www.aijaa.com/v.php?i=3802550.jpg
http://www.aijaa.com/v.php?i=3802559.jpg
BILLNÄS BRUKS
5
3776
Vastaukset
- voisi löytyä
http://www.porvoonwanharautakauppa.fi/
Mikset laittanut sitä olemassa olevaa lukkoa yhteen kuvaan.
Vinkki Abloyllä on muuten laatikostonlukkoja joten otappa laatikko mukaan ihan tavlliseen lukkoliikkeeseen ( mieluiten hiukan pidempään toimineeseen)
http://www.abloy.fi/008/inet/abloy/AKPMedia.nsf/Resources/8802500 ABLOY VEGA/$file/8802500-Abloy-Vega.pdf - Pinjainen
Billnäsistä löytyy rakennusapteekki, mistä varmasti löydät.
- Kallesi
Joo lukkoja ja avaimia 1938 billnäs kirjoituspöytään
Lukot on avaimet ei
0400219701 - Anonyymi
Huonekalulukkoja myyvät entisöintitarvikeliikkeet esim. Entisöinti P. Hietamäki ja Wanha Wiljami. Ainakin Hietamäellä on ohjeet miten lukko mitataan ja miten kätisyys valitaan. Ihan rohkeasti vaan itse mittaat ja tilaat ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2004535Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313190Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312904PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist742802Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602776Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142371Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002139- 1161347
- 631138