Miten voidaan yksinkertaisista asioista tehdä ylitsepääsemättömän vaikeita.Henkilökemiat eivät saa olla naamavärkistä tai jalkapalloseurasta tai korkokengistä kiinni!Nämä on tutkittava perinpohjin.
Pakkotyö säätiö
8
1165
Vastaukset
- säätiö
Yksinkertaiset henkilöt, jotka eivät ole koskaan olleet minkäänlaisessa yritystoiminassa mukana tuhoavat Kokkotyösäätiön.
Eivät näytä edes tietävän miksi Kokkotyösäätiö on perustettu.
Toimintaa ohjaamaan pitää saada henkilöitä, jotka ovat olleet ahkeria ja osaavia tavallisissa ammateissa.
Työssä kehittyy mestareiden opissa, esimerkki kehittää, motivoi ja kanustaa oppimaan.
Nythän keskenään riitelevät "rakkikoirat" aina siihen saakka, kunnes konsultit tulevat erottamaan heidät toisistaan.- osaaminen puuttuu
Onko käytännön johtaminen hukassa.
Ikävää jos henkilökemiat lyövät ristiin.
Onko tasa arvoa noudatettu,vai onko liian paljon naisia johtavissa työtehtävissä.
Meneekö toiminta valta taisteluksi,vai mistä kaikki johtuu.
Onko hallituksen puhejohtajan aika ohi,onko syytä vaihtaa,myös säätiön valtuusto paikkoja ,tässä mietittävää. - on perustettu
Mutta miksi, annapa vastaus siihen kysymykseen.
- kukkuu
on perustettu kirjoitti:
Mutta miksi, annapa vastaus siihen kysymykseen.
En tiedä keltä kysyt, mutta vastaukset pitäisi löytyä perustamis "asiakirjoista".
Missähän ne ovat?
Pitäis saada julkisuuteen eli lehtiin.
Piilotellaanko ja pallotellaanko asioita.
Myös minä olen pakahtua uteliaisuudesta.
Tiedot esiin.
- kuvaputkiTV
Korkokengät ja punainen jakkupuku eivät välttämättä anna kuvaa hyvästä johtajasta.Hyvä johtaja ,kun osaa myös panostaa muihinkin asioihin kuin pelkkään työntekoon,, työpaikan tulisi olla sellainen, että sinne olisi jokaisen miellyttävä mennä.Johtaja voisi pukeutua myös haalareihin.
- mä vain
Siinähän menee pian kynnet pilalle ja joutuu pian kesken työpäivän menemään manikyyrille paikattavaksi, ja tietenkin säätiön kustannuksella.
Älä unta näe että punaiseen mekkkoon varustautunut henkilö tekisi ruumillista työtä,no se akkamainen perus kotkotus kyllä siltä varmasti luonnnistuu hyvin.
Siellä kun käy niin hampaitten narskunta vain kuuluu kun kun ns piiskalla työtä käsketään tekemäään. Ei sellaiseen työ paikkaan koskaan saada hyvää me henkeä jos ei osata edes työntekijöitä palkita ja johtaja tai johtajatar siis vois kyllä tarttua työhön kiinni myös. - lyhdyspää
mä vain kirjoitti:
Siinähän menee pian kynnet pilalle ja joutuu pian kesken työpäivän menemään manikyyrille paikattavaksi, ja tietenkin säätiön kustannuksella.
Älä unta näe että punaiseen mekkkoon varustautunut henkilö tekisi ruumillista työtä,no se akkamainen perus kotkotus kyllä siltä varmasti luonnnistuu hyvin.
Siellä kun käy niin hampaitten narskunta vain kuuluu kun kun ns piiskalla työtä käsketään tekemäään. Ei sellaiseen työ paikkaan koskaan saada hyvää me henkeä jos ei osata edes työntekijöitä palkita ja johtaja tai johtajatar siis vois kyllä tarttua työhön kiinni myös.Hankkikaa hänelle haalarit.Hyvä johtaja osoittaa kykynsä esimerkin kautta.Kyllä Sari varmaan siivoaa ja imuroi ja kantaa muuttolaatikkoja_
- fgt6ybhn
gtbghynb
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915906
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754