No niin linuxhihhulit komeronsiivoustalkoot on taas ajankohtaista.
Alkakaapas tuuletella niitä paskalle haisevia komeroitanne, ryömikää ulos raikkaaseen kevätilmaan ja asentakaa windows.
Alkakaapas tuuletella niitä paskalle haisevia komeroitanne, ryömikää ulos raikkaaseen kevätilmaan ja asentakaa windows.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä ne loputkin vähäiset linuxistit ennen pitkää komerosta ulos tulevat.. ;D
täältä! Eipä sulla paljoa muuta taida pääkopassas olla kuin kosteita, kusen kastelemia sahanpuruja ja kasa kuolleita aivosoluja.
Vilu ja nälkä viimeistään ajaa ne röllipeikon näköiset takkutukat ihmisten ilmoille.
On se vaan karu luku toi 0.83
on taruakin ihmeellisempi ja ennenkaikkea se kaikki sonta mitä olet suoltanut näppikseltäsi osoittautuukin sun keksimäksi valheeksi!
Linuxistit ei ole mitään röllipeikon näköisiä, sä saatat kenties itse olla sen näköinen koskapa keksit idiootti nimitellä toisia röllipeikoiksi!
Ja ton 0.83% voit suosiolla tunkea vaikka hanuriis! Nimittäin toi ei pidä läheskään paikkansa. Totuuden mukaisempi olisi 3-4% jos puhutaan kotikäyttäjistä, jos puhutaan esim.palvelimista niin osuus on suurempi, itseasiassa niin suuri että sulle jos sen kertoisin niin löröt pääsis housuihis.
Kyllä se 0.83% osuus linuksille on oikein kun se kerran lehdessä niin kerrottiin, se on silloin totta ei lehdet valehtele.
Mitä pahaa röllipeikossa on, hellunen vähän rujo ja takkutukkainen hampaaton luontokappale.
lukisit pässi muutakin kuin noita Pentti Nelosen aloituksia! Se 0,83% on jo monessa paikassa osoitettu olevan harhaa, maksettu tilasto. Ja jos kyse on Tietokone-lehdestä niin varmaan valehtelee, Tietokone kertoo aina kaiken siten että se saa M$:n näyttämään hyvältä.
Ja mitä rölliin tulee, niin minusta tuo on suuri loukkaus, nimittäin mua kohtaan ja varmaan monia muitakin. Itse en ole nimittäin mikään hampaaton ja takkutukkainen enkä rujokaan. Et haluaisi että purisin, mutta jos purisin niin purisin sulta sormet irti. Etpähän pääsisis enää naputtelemaan tänne noita millään sormentyngillä tai Tommy Iommi-tyyppisillä sormiproteeseilla.
sitä paskaa löytyy vaikka millä mitalla!
Niin ja windowsia en asenna. EN! Mun komero ei ainakaan haise paskalle.
Silloin kun vielä käytin Windowsia meni aika sen toimintakunnossa pitämiseen, rekisterin rassaamiseen, virusten skannaamiseen ja haittaohjelmien siivoamiseen. Pakko tunnustaa että välillä meinasi kämpässä tuoksahtaa kun ei meinannut aikaa jäädä edes siivoamiseen kun kone oli jatkuvasti tiltissä ja piti korjailla sitä. Eikä niistä hommista meinannut silti tula mitään kun ei meinannut jäädä aikaa niiden tekemiseen.
Nyt Linuxin kanssa ei kulu aikaa turhaan räpeltämiseen vaan voi keskittyä hommien tekemiseen ja loppuajan nauttia ulkoilmasta.
BTW, En tietysti joidenkin mielestä vaan osaa... no mutta se että homma sujuu Linuxilla kertoo vain siitä että se on Windowsia helpompi.
ja kiitos linuxin, pystyn käyttämään aikaani myös tähän toiseen elämään. Windowsia käyttämällä se ei onnistuisi kun sen kanssa joutuisi tappelemaan koko ajan.
koska en ole pässi, pystyn urheilemaan täsmälleen samalla lailla riippumatta käyttöjärjestelmästä.
Minusta windowsista on vain harmia ja ylimääräistä ajanhaaskausta. Sitä kun aina joutuu säätämään ja tilkitsemään koska se joskus unohtelee asetukset ym. skeidaa ja mä olen saanut siitä tarpeekseni.
Niin, en kuulu sarvipäiseen eläinkuntaan minäkään.