Viron kylpylät, minkä ikäisiä asiakkaita?

nelikymppinen pariskunta kysyy

Pärnu, Saarenmaa ym. Kiinnostaisi käväistä kylpylälomalla siellä. Mutta käykö niissä pelkästään eläkeläisiä? Olemme nuorekas lapseton 40v pariskunta, olisi kiva mennä edullisesti nauttimaan kylvystä, ja hoidoista. Entä ko. paikkakuntien keskustat, onko niissä menopaikkoja?

10

1814

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viron kylpylät
    • Bentsa

      Aiankin Pärnussa on menoa kesäaikaan kylpylässä ja keskustassa on menoa

      • hiljainen ompi

        Syksystä kevääseen Pärnun keskustassa aika hiljaista, kesäkaupunki.
        Terviis Paradiis ok, mutta aika huonosti aikuisille vesihieromajuttuja, muksujen liukumäet ok.


      • mmono
        hiljainen ompi kirjoitti:

        Syksystä kevääseen Pärnun keskustassa aika hiljaista, kesäkaupunki.
        Terviis Paradiis ok, mutta aika huonosti aikuisille vesihieromajuttuja, muksujen liukumäet ok.

        jos veshierontaa kaipaa niin kyllä löytyy kaikenlaista möyhintää ja myllytystä en ole edes suomessa missään tavannut moista. Nimittäin Estonia puistotalossa on sellainen todella upea erilaisine saunoineen on muuten kokemisen arvoinen. terviksessä ei ole kuin saunat ja yksi munienkeittoallas, joten vain kuntouimareille jossa oikeat 25m radat.


    • jjkk

      Rakvere Aqva spa & hotel on laadukas paikka verrattuna moneen muuhun kylpylään, joissa olemme käyneet. Siisti, palvelu aivan huippuluokkaa ja hoidot tosi hyvät. Pääsiäisestä alkaen monet suomalaiset matkatoimistot alkavat järjestää reissuja rakvereen, mutta tilaamalla itse paketin saa koko helahoidon edullisempaan hintaan. Tosi helppo mennä omalla autolla. Tiedustelut puhelimella onnisuivat hyvin suomeksi. Rakveren menopaikoistaen osaa sanoa oikein mitään, muutamassa pubissa käytiin. Kylpylä kuitenkin suosittelemisen arvoinen.

    • mmono

      yleensä suomalaiset eläkeiässä olevia, ruotsalaisia ja muun maalaisia nuorempia, etenkin venäläiset hyvinkin nuoria. vuoden alussa suomalaiset vaarit hukkuivat nuorien sekaan. onko suomalaisilla outo käsitys vain vahukset käyttävät kylpylöitä.

    • cxz

      viimsin kylpylä muuten kaikki kunnossa ja toimii hyvin kiitettävästi.
      mutta ruoka on tosi huonoa,emäntä sekoittaa aamupalalta jääneet ruuat päivällisruokaan,perunat ovat ihan kovia lämmitetää ainakin kolmena päivänä samat perunat,maito lämmintä,astiat likaisia.

      • hyi. itte heittäisin tarjoilijan olos jos saisin, osaisin javoisin!


    • heiniä ette
    • parempi valinta

      MENKÄÄ PÄRNUUN

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe