macci televisioon

Miten voisin liittää e-macin televisioon, jotta voisin
katsoa koneella olevat elokuvat kunnon näytöltä?

Tarvitseeko mitään ohjelmaa?
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on palikka jolla saa USB:stä videosignaalin ulos, toimii vain Ysin puolella ja olen täällä kaksi (2) kertaa antanut sellaisia halvalla myyvän tyypin meiliosoitteen jota en todellakaan muista ulkoa. Hae itse, jostakin sadan viimeisimmän avauksen seasta löytyy.

Ei sitten kannata odottaa superlaatua siltä kuvalta, kun väylänä on kompostivideo. S-videosta lähtee jo kelpo kuva, mutta ei auta eMacissa.

Kalliita, satasten ratkaisujakin on: Canopuksella on FireWiren kautta toimivia systeemejä, joista arvokkaampi toimii myös ulospäin. Ja sitten on Formacin Studio. Näissä ei ole mitään järkeä pelkkään leffojen katseluun.

Jos kerran on TV:stä tarkoitus katsella, olisko tuollainen erillinen 70-80 euron DVD-soitin mitään? Kuvanlaatu on omaa luokkaansa.

Äänestä
  • Eskape Labs A Hauppage My View video converter toimii Mac Os 8.5.1 - 9.x.x mutta ei toimi Os 10.x.x käyttiksellä. Uudemmat versiot, myös langattomasti toimivat, löytyvät tehtaan sivulta, esim. hakusanalla Eskape Labs.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedoton kirjoitti:

Miten voisin liittää e-macin televisioon, jotta voisin
katsoa koneella olevat elokuvat kunnon näytöltä?

Tarvitseeko mitään ohjelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu