Tietokonevirukset on täysin tarpeettomia ja luonnottomia olioita.
Minulla kun ei ole Windowsia niin en tietysti tarvitse operaattorilta mitään piruntorjuntaa joka maksaa muutaman euron kuukaudessa.
Olisiko joku kohde oikeiden lääketieteellisten virusten tutkimuksessa/torjunnassa mihin voisin maksaa (=lahjoittaa) saman summan?
Mihin
3
190
Vastaukset
- operaattorin vaihdon
yhteydessä sen uuden operaattorin tarjoaman ilmaiskokeilun virustorjunnasta, kun mulla oli jo Avast ja toisaalta nykyään en enää edes juuri käytä windowsia.
Sinähän voisit auttaa lääketiedettä esimerkiksi osallistumalla vaikka Folding@Home -projektiin, jolloin lahjoittaisin koneesi ylimääräistä laskentakapasiteettia yhteiseen hyvään, maksaen vain energiasta. Kunnossa oleva kone ei sanottavasti kulu FAH-käytössä.
- idea.
Jos joku keksii oikean hyväntekeväisyyskohteen joka on nimetty selkeästi tyyliin "Ei-Windowsin virustorjunta" niin heti olen valmis maksamaan esim Elisan Windowsin käyttäjiltä laskuttaman 7,89 €/kk.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062491Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928