Sisäiset lennot

kannaatko varata jo Suomesta? Pitääkö olla jo ESTA numero hankittu jos varaa lennon täältä? Saisinko vinkkejä mikä olisi hyvä lentoyhtiö? Kaikilla on vissiin jo matkatavaramaksu ruumaan menevistä laukuista?
1530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Esta täytyy olla täytetty viimeistään 72 h ennen kuin lähdet Yhdysvaltoihin, sisäisilä lennoilla sitä ei kysellä.

Netistä kannattaa katsella hintoja ja varata, googlaa esim haulla New York Miami flights. Ihan kaikki lentoyhtiöt eivät hyväksy muita kuin Yhdysvalloissa myönnettyjä luottokortteja. Lentoyhtiön valinta riippuu siitä mitä reittiä lennät. Esim. Jetblue.comia on yhdysvaltalaisilla sivustoilla kehuttu (mm. yksi ruumaan menevä laukku veliotuksetta), mutta muitakin kannattaa verrata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lentoon 2009 kirjoitti:

kannaatko varata jo Suomesta? Pitääkö olla jo ESTA numero hankittu jos varaa lennon täältä? Saisinko vinkkejä mikä olisi hyvä lentoyhtiö? Kaikilla on vissiin jo matkatavaramaksu ruumaan menevistä laukuista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu