Arki

serop1

Olipas taivaallinen viikonloppu. Ihan kuin satua :) Kyllä minulla on upea mies, joka osaa yllättää positiivisesti! Sanottakoon, että viikonloppuun kuului hämyisiä valoja, liikuntaa, hienoja vaatteita, poreilevaa, lämmintä kylmää, makeaa, suolaista, jännitystä, romantiikkaa...

Nyt on arki koittanut. Pyykkikone tekee työtänsä, lattia odottaa puunausta, tiskikone pitäisi tyhjentää ja taas täyttää..eli arkirutiinia. KAupassa snetään olen ehtinyt käymään. Mutta nyt on kiva puurtaa arkenakin, kun oli satumainen viikonloppu!

5

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arkipiru

      ei puuttunut minullakaan mitään muuta kuin se satu. Vaikkapa ex-missi olisi täyttänyt sen puuttuvan paikan paremmin kuin hyvin.

      No, sainpahan sitä ihailla sitten televison kautta.

    • Kyllä nyt kelpaa taas pyykätä =)Ei sen puoleen,vaikka viikonloppuna ei ollut erityistä ohjelmaa niin on se viikonloppu aina mukavaa,pienet romattiset yllätykset silloin tällöin on kyllä jees ;)

    • ja tehdä paljon muutakin arjen alettua.
      Viikonloppu on aina viikonloppu ja tosi ihana.
      Tänään laiskottaa ihanasti ja ei ne pesemättömät pyykit sieltä mihkään karkaa;)

      • ihmettelejiä.

        Eikö teillä ole pyykin pesu konetta. Ei nykyään pestä itse pyykkejä tartte, ne työnnetään koneeseen ja nostetaan lähes kuivina pois ja työnnetään kuivaajaan.Se on nykyaikaa se.


    • serop1

      Kyllä se niin on, että jos itselle ollaan kilttejä sitä ollaan myös toisinpäin ystävällinen ;)

      Kun olen tällainen aamunvirkku niin tekasin miehelleni superaamiaisen, niin kelpasi lähteä töihin ;) Ehkä me ei ihan heti ihan tavalliseen arkeen mennäkään ;) Ehkä se on tämä kevät, mikä tekee kepposia ;)

      Kyllä kunnolliset mukavat naikkoset saa ne mukavat kunnolliset miehet, joilla on sydän paikallaan. :>

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1845
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1124
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      928
    Aihe