WIXAWIN Suljettu Hollannissa

tiedote

Hei,

Työskentelen mobiilialalla ja olemme saaneet tietoa Hollannin uusista säännöistä mobiilipalveluille. Kyseessä on erittäin tiukat sääntelyt palveluilla ja jos niihin ei vastata suljetaan palvelut. Näin on myös käynnyt Wixawinille, jonka SMS laskutus on sujettu kotimarkkinoilla, joka Hollanti. On siis ihme jos muissa maissa näin ei myös pian käy. Ruotsihan sulki Wixawinin jo jonkin aikaa sitten.

3

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jones.......

      Juu, mihin tuollaisia firmoja edes tarvitaan? "Lähetä tosi kallis viesti ja sinulla on mahdollisuus voittaa jotain!"

      Täyttä shittiä.

    • International

      Onneksi on suljettu jos paikkansa pitää, juuri niitä huijaus palveluja...

    • lopetus

      Johan on muutama viikko oltiinkin ilman ÄO-testeja ja siitä päättelin, että jotain on tapahtumassa. Nyt vaan rahat takaisin kuluttajille. Operaattoreilla on tiedossa, kuinka paljon on keneltäkin viety. Ei luulisi olevan vaikeaa palauttaa näitä maneja. Minulta ei onneksi huijattu kuin 15€, mutta sekin on liikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe