Suosittelen youtube-tilin omistavia liputtamaan tätä videota, haulla löytyy nimellä "Känninen homo riehuu!"
http://www.youtube.com/watch?v=KiDHh_vDZiU
Videon kuvaus: "Homot ovat sairaita ihmisiä, joiden ei kuulu elää muiden joukossa. Todistetusti homot ovat samalla tavalla päästään vialla kuin pedofiilit. Molemmat ovat sairauksia - turha väittää jotain muuta, tosiasiat puhuvat kyllä!"
Jo se, että saisimme pois yhdenkin homovihaa lietsovan videon youtubesta, olisi edistysaskel. On hirvittävää, että tällaiset videot saavat vapaasti olla luomassa negatiivista kuvaa tietystä kansanryhmästä. Video kerääkin homovihaajia lietsomaan vihaa entisestäänkin.
Miten näin pahat ihmiset, jotka tuomitsevat ihmisryhmän sairaaksi yksittäisen ihmisen perusteella, saavat vapaasti lietsoa vihaa - ilman, että kukaan puuttuu asiaan?
Homovihaa youtubessa
11
932
Vastaukset
- ........
jaa,sanoisin että kaikki ihmisryhmät saavat osakseen samanlaisen kohtelun utubessa,mitä siellä ei haukuttaisi?nyt järki käteen ja lakkaa etsimästä niitä homovideoita sieltä...
- 199191
Se on se kun on anonyymi voi sanoo mitä vaan :S
Mutta ei kukaan sano päin naamaa ikinä mitään. Ei mulle ainakaan tähän mennessä ykskään :D - homojen haukkumista
Musta on hyvä, että homoja on olemassa. Sen miehekkäämmiltä me normaalit niitten rinnalla näytetään.
- kaikkia homoja
ei voi yhden ihmisen takia tuomita, mutta on tietty ryhmä homoja, jotka kokee oikeudekseen mm. pahoinpidellä naisia. Ei niin kauan kuin mä elän. Mä en katsele naisten pahoinpitelyä, oli toinen hetero tai homo. Sinun mielestäsi videon Youtubeen laittaneet henkilöt ovat pahoja. Entä videolla esiintyvä homo, hänkö on täysin viaton????
- zxsdrf
Ällöähän tuon videopätkän teksti on "..kaikki homot ...". Mutta ällö on tuo jätkäkin!
Meitä homojakin on joka lähtöön!!
- mmm
tuo on kyllä tosi rasittavaa, bb on joku niin säälittävä ohjelma ja sinne oikee valitaan iha hiton idiootteja ihmisiä. tuo bisse jätkä joka riehu nii on kyl ihan kusipää, mutta miks helvetissä pittää alkaa yleistää "kaikki homot on hulluja ja sairaita!". ihmiset vois olla laittamatta tommosia videoita nettiin. maailma kaipais parempaa suhtautumista homoseksuaaleihin ja sitä pitäs edistää eikä alkaa lietsoa homofobiaa.
- virhe bb-tuotannolta
päästää mukaan täysin epäkypsää persoonaa stressaaviin olosuhteisiin homokiintiötä täyttämään.
Tollasta käytöstä kuin bb-Nikon näkee lasten- ja nuorisopsykiatrian osastoilla. - jarppi3
Eihän siinä mitään vihaa ollut?? Känninen homo nolasi itsensä ja saman "uskonnon" edustajat.
- nykymaailmassa
No kyllähän näitä vinksahtaneita löytyy - nykyään kun mielisairaaloihin ei mahdu, vapaana "riehuu" monia avohoitopotilaita. Tällaista on nykymaailma. Tokihan tuokin video täyttää hyvinkin useammankin rikosnimikkeen tunnusmerkit, joten jos joku viitsii, saahan tuon levittäjän toki lailliseen vastuuseen.
Mutta koska tuskin on terve päästään niin varmaan joutuu hoitoon eikä saa esim. sakkoja. - MasterZeromus
Eivätkö muka hetero analistit olisi sitten ollenkaan sairaita!? No ketkä ne Afriikassa AIDSian levittävät? No nytten ei ainakaan homot mutta eipä nuo muoto kristillisyyden homofoobikot tunnu sitä älyävän. Taitavatpa itse harrastaa niitä kauhistuksia mistä muita tuomitsevat aina Fred Phelpsiin saakka. No kuka välittää!
Eläköön FROT!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837