Koiranpaska keskustelu alkakoon!

remakka

No niin ,aloitan tämän jokavuotisen keskustelun ,sen takia ,että nämä rinnakkaisväylän VASTUSTAJAT saavat jotain UUTTA JUTUN JUURTA !Sillä nämä samat marmattajat tuntuvat olevan samaa kastia.

10

724

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkki Puukkojunkkarinen

      Koirankakkelit kuuluvat tähän keväään tuloon
      kuin sinappi viineriin. Oikein hyvvee tekköö
      kun noita pökäleitä näkköö. Huraa, kevät tulloopi.

    • jim beamin terrieri

      Minusta keskustelu koiran paskoista on täysin naurettava. Kaupunginvaltuuston pitäisi määrätä koiravero. Se voisi olla vaikka 100€ per jokainen tassu per koira per vuosi. Veikkaan, ettei koiranpaskaongelmaa tämän jälkeen enää olisi. Ja - onhan täysin naurettavaa työntää hihnan päässä persereikää pitkin katuja ja uskotella itselleen, että kunto se vaan kohenee kun jaksaa seurata ja tuijottaa päivittäin hihnan päässä mollottavaa exit-aukkoa.

      • kaljalta tulevat

        pääsevät ravitsemusliikkeestä 10 metriä ja jo pitää kaivaa sepalus auki ja ottaa molo käteen. Ja kusi pitää aina suunnata rakennuksen seinään, vaikka vieressä olisi pusikkokin.
        Vai onko enemmän tarkoitus esitellä sitä makkaraa. Näkyy tulevan aika usein myos kyykistymällä, enkä tarkoita hameväkeä vaan näitä samoja kakslahkeisia, onkohan toilettipaperina venäläinen 1111?


      • Erkki Puukkojunkkarinen

        Se vero estä koirija paskomasta. Että katso sinä
        vain emäntäsi aukkoa. Nyt kiinni, nyt auki, kiinni, auki. No vot sie priha.


      • rekkarenki
        kaljalta tulevat kirjoitti:

        pääsevät ravitsemusliikkeestä 10 metriä ja jo pitää kaivaa sepalus auki ja ottaa molo käteen. Ja kusi pitää aina suunnata rakennuksen seinään, vaikka vieressä olisi pusikkokin.
        Vai onko enemmän tarkoitus esitellä sitä makkaraa. Näkyy tulevan aika usein myos kyykistymällä, enkä tarkoita hameväkeä vaan näitä samoja kakslahkeisia, onkohan toilettipaperina venäläinen 1111?

        Myöpä ei seinään kusta vaan autonrenkaaseen.


      • siivottomilta

        Kaupungin järjestyssääntöjä tulisi uudistaa, niin että koirat pois sellaisilta omistajilta, jotka eivät osaa huolehtia lemmikkiensä ulosteita niille kuuluviin paikkoihin.

        Kaupunki sen sijaan voisi järjestää enemmän kakkaroskiksia puistojen kulmille, useimmat citykoirien pitäjät kun "eivät jaksa liikkua" kaupunkimetsiin saakka. Jotenkin Savonlinnankin (leikki)puistot on saatava puhtaiksi!


    • On hienoa että kevät ja koiranpaskat saapuu taas. Nimittäin nyt Heinolan spurgut löytävät ruokaa suoraan kadulta.

      • tai sen...

        täydellisellä puutteella. Hönöpäissään uhonnut yöllä eri palstoilla. Äitsi häpeää sinua, eikä jaksa enää elättää ja huolehtia surkeaa peräkamarin poikaansa. Hyvä ettet saa peerhettä surkeat geenisi pysähtyvät SavoRULES nimiseen kompostiin. UPEETA!


      • tai sen... kirjoitti:

        täydellisellä puutteella. Hönöpäissään uhonnut yöllä eri palstoilla. Äitsi häpeää sinua, eikä jaksa enää elättää ja huolehtia surkeaa peräkamarin poikaansa. Hyvä ettet saa peerhettä surkeat geenisi pysähtyvät SavoRULES nimiseen kompostiin. UPEETA!

        Saitko riippavatsasi täyteen, heinolan vinkuheinä?


      • Heinolassakkaa
        SavoRULES kirjoitti:

        Saitko riippavatsasi täyteen, heinolan vinkuheinä?

        Savorulessi ei ole saanu pilluu Heinolassakkaa, siitä juohtuu tuo Heinolaviha.
        Saattaa olla paljon vihattavia paikkakuntia tässä lähistölläkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4343
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      23
      2795
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2738
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2474
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2469
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2214
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      100
      2173
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      634
      2035
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1965
    10. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      32
      1856
    Aihe