Suunnitelmissa olisi lähteä 5&6-vuotiaiden lasten kanssa ensi joulu/tammikuussa Thaimaahan.. joko äkkilähdöllä tai sitten ottamalla pelkät lennot Helsingistä tai Tallinnasta. Olen myös kuullut että Ruotsista sais lentoja suht' halvalla..
Mikä olisi kiva, rauhallinen ja turvallinen paikka kun matkaa Thaimaahan lasten kanssa?
Olen miettinyt että mikäli olemme matkalla 3-4viikkoakin niin ensin lentäisimme Bangkokiin, siitä Hua Hin:iin, minkä jälkeen voisi laskeutua alemmas Krabille, Phuket:iin tms..
Kokemuksia lasten kanssa matkanneilta, kiitos=)
Thaimaa lasten kanssa; mikä lomakohde paras?
Äiti&2 alle kouluikäistä
1
268
Vastaukset
- Äiti ja 2 kouluikäistä
Mun mielestä ainakin Krabin Aonang oli oikein
sopiva lapsiperheille. Rauhallinen paikka mutta
tekemistä ja näkemistä riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky983697Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 88861
- 49821
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774