Krabin kelit

matkallelähös

21.3.2009 lähtee eka PITKÄÄN odotettu reissumme Krabille. Nyt kuulin,että sadekausi on alkanut poikkeuksellisen aikaisin, ja sääätiedotteet näyttävät RUNSAITA sateita ilman aurinkoa. Onko kukaan ollut siellä nyt. Onnistuvatko veneretket pitkähäntäveneillä saarille sateiden vuoksi? Minkälaisia sademäärät ka kestot ovat olleet?

1

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hömppä

      Palasimme Krabilta 14.3.09 viikon reissulta . Kahtena ensimmäisenä päivänä oli pari sadekuuroa, loput 5 pv täysin aurinkista. Sateet eivät häirinneet lomailua millään lailla. Retket saariin onnistuivat oikein hyvin, ainoastaan nousuvesi oli korkealla täydenkuun aikaan. Edellisenä viikolla oli sadellut lähes joka päivä jonkun verran. Oikein hyvää lomaa kysyjälle. Me ainakin menetimme sydämemme Krabille ja palaamme varmasti vielä sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      9
      2259
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1865
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe