WARETUS

Tästä lähtien ilmoitan kaikki waretusta koskevat viestit RIALLE. Saan luultavasti palkkion. Pistäkää ware-juttuja tulemaan. KUKA on eka?
6568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi Research Institute of Americaa jotkut waretukset kiinnostaisi? Ja tuskin saat palkkioita..

Äänestä
  • laki on muuttunut.

    Äänestä

  • WRS kirjoitti:

    laki on muuttunut.

    harhasi. Ei tuota instituuttia touhusi kiinnosta vähääkään.

    Eräs toinen melkein samannniminen lafka sen sijaan touhuilee musawaretuksen estoalalla, mutta on varmaan kaikille parempi etten kerro tarkemmin.

    Äänestä

suomentaisko joku tuon termin???

Äänestä

warretin juuri kaksi tuntia uudempaa musaa!!
Eikä maksanut mitään! Buoohhaahhaaa!!!

Äänestä

Sain eilen Nokian warreista 600 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WRS kirjoitti:

Tästä lähtien ilmoitan kaikki waretusta koskevat viestit RIALLE. Saan luultavasti palkkion. Pistäkää ware-juttuja tulemaan. KUKA on eka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu