hei!
en oikein tiennyt mille palstalle kirjottaisin asiani. mutta niin, kaipaisin askartelu ym. ohjeita lapsille.
kaikki muutkin ideat lasten kanssa touhuamiseen ovat tervetulleita.
kiitos jo etukäteen.
ASKARTELUOHJEITA
6
12573
Vastaukset
- empskualaviiva
http://www.metsavastaa.net/askartelua
eri aiheisia askarteluja
http://www.perhekerho.net/askartelu/
joka kuulle oma askartelu vinkki
http://www.goodies.nu/lapsille/linkit.htm
http://www.tiimari.fi/ideat_ja_inspiraatio/askarteluohjeet/fi_FI/askarteluohjeet_etusivu/
http://www.kierratyskeskus.fi/askartelu/index.php
http://www.lastenmaa.net/
http://www.pirkka.fi/napero/leikki-ja-askarteluopas/ask artele-lasten-kanssa/paperimassa-askartelu-on.aspx
http://www.ohjaaja.net/kerhonohjaajanetti/askartelua.ht ml - Jeesjuu
vähän isommille lapsille ja aikuisille http://www.loistovinkki.fi -blogista. Siellä löytyy aina korteista vaatimipiin ohjeisiin asti. Olisko tästä osoitteesta apua sulle?
- Kristina53
kato neppa jymy kerhosta
- pampam rumpu kaikuu
nyt tarvittais pikaisesti tietoa mikä olis paras "kalvo" itse tehdylle säilykepurkkirummulle??? ja millä se ois paras kiristää.
- jokumä
Ensin voisit puuhailla lastesi kanssa sellaista, että menet heidän kanssaan kirjastoon. Matkalla voi poiketa vaikka puistoon tai jotain tuon tapaista! Kirjasto on juuri oikea paikka kehittyville lapsille! Katsokaa sieltä joku todella kiva askartelukirja! Itse juuri tänään lainasin, askartelukerhoa varten. Ja kun olette lainanneet, menkää kotiin ja valitkaa jokin kiva askartelu kirjasta ja tehkää se!
Lapset innostuvat ja haluavat tehdä lisää askarteluja! Myös origamien taittelu on todella mukavaa! - Anonyymi
Aika kiva ohje kouluikäisille lapsille on hamahelmiavaimenperän tekeminen, jossa häntänä on lapsen oma nimi: https://www.youtube.com/watch?v=-lzj2zsZTIM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4617520SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924684Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184086Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su684078Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830