vaihtoehtoinen AIDS-strategia

Jumalan tuuraaja maan päällä eli paavi on Afrikassa selittämässä että kortongit pahentavat AIDSin leviämistä. Pitäisi kuulemma kasvaa henkisesti. Sitäpaitsi kumit vievät tuntoherkkyyden.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Paavi Kondomit pahentavat aids-ongelmaa/1135244372332?ref=rss
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taasko? Johan se tuosta puhui viime vuosituhannella. Sliko se eri paavi silloin?

Mitä se tällä kertaa kertoi syyks, että miksi pahentaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

Jumalan tuuraaja maan päällä eli paavi on Afrikassa selittämässä että kortongit pahentavat AIDSin leviämistä. Pitäisi kuulemma kasvaa henkisesti. Sitäpaitsi kumit vievät tuntoherkkyyden.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Paavi Kondomit pahentavat aids-ongelmaa/1135244372332?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu