tunnista laji. Kevääll voit etnokauapasta saada
riesan
http://www.uku.fi/~holopain/stt/lajilist.htm
kun napsautat nimeä , tulee kuva
Kodin pienet
6
835
Vastaukset
- gek-ko
Eikö näitä tule vähän joka puolelta?
- seisoo kauan kaupan
hyllyllä. Nykysin jauhoissakin tuorepäiväys.
- atlatl
seisoo kauan kaupan kirjoitti:
hyllyllä. Nykysin jauhoissakin tuorepäiväys.
...voi saada ötököitä.
Meillä oli aikanaan papukaijoja 2kpl ja ostettiin
niille auringonkukan siemeniä.
Sen jälkeen meillä olikin 2 lintua ja 300 koisoperhosta!
Ja niitä oli hirmu vaikea saada pois,koska toukat menivät kuoriutumaan kaikkiin pieniin reikiin ja koloihin,joita vain keksivät.
Kaapeissa kaikki ruoat oli pakattava tiiviisiin minigrip-pusseihin.
Myrkyttää ei voinut,koska linnut eivät siedä kovin hyvin kemikaaleja.
No,ongelma loppui siihen,kun lopulta kaijat kuolivat vanhuuttaan. - päiväys loppu vasta 2wee my...
seisoo kauan kaupan kirjoitti:
hyllyllä. Nykysin jauhoissakin tuorepäiväys.
tuote oli ostettu ihan kotimaisesta halpahallista, edellis viikolla ja päiväystä oli jäljellä yli 2 vuotta, keittelin puuroo ja hokasin lopuvaiheessa vasta mustat pilkut puurossa ja aloin tutkia asiaa niin riisipussi oli täynnä eluikoita, menipä joulupuuro pilalle!!
- harmistunut huusholleska
päiväys loppu vasta 2wee my... kirjoitti:
tuote oli ostettu ihan kotimaisesta halpahallista, edellis viikolla ja päiväystä oli jäljellä yli 2 vuotta, keittelin puuroo ja hokasin lopuvaiheessa vasta mustat pilkut puurossa ja aloin tutkia asiaa niin riisipussi oli täynnä eluikoita, menipä joulupuuro pilalle!!
tai saat mukana elävää ravintoa.
Listojen pyyhkimen punaseetripuuöljy RED
suojaa komerosi. http://www.muksuaitta.net/index.php/Punaseetri-koin-torjuntaan/Red-punaseetri-lastupussi-30g/flypage.tpl
- kokonaisista pähkinöistä
http://linus.socs.uts.edu.au/~don/larvae/pyra/interp.html
kuorelliset pähkinät unohtuneet joulusta komeroon. Sitten alkoi iltaisin lennellä harmaata koin tapaista. Tutkin ensin kaikki jauhot, kunnes ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107662
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1165318Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1193547Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?691381Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366