Affen

Minulla on puoli vuotias affe ja sen silmät, varsinkin toinen punottaa jatkuvasti. Se punotus peittää osaltaan silmän valkoista aluetta ja on muutenkin omituisen näköinen aivan kuin se luomi välillä jäisi osaltaan roikkumaan silmän päälle sen ollessa auki? Onkohan kenelläkään tietoa tästä?    
1478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Varmaan olisi aika viedä lääkäriin, jos se vaikuttaa tulehdukselta. Ja muutenkin voisit ottaa yhteyttä affesi kasvattajaan, koska hänellä voi olla tietoa koirasi sukulaisten silmäsäirauksista. Hänellekin voisi olla hyvä infota kyseisestä vaivasta.

Yleensäkin afgaani-kasvattajat tuntuvat olevan aktiivisia ja kiinnostuneita kasvateistaan, joten ohjaisin siihen suuntaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silmät ... kirjoitti:

Minulla on puoli vuotias affe ja sen silmät, varsinkin toinen punottaa jatkuvasti. Se punotus peittää osaltaan silmän valkoista aluetta ja on muutenkin omituisen näköinen aivan kuin se luomi välillä jäisi osaltaan roikkumaan silmän päälle sen ollessa auki? Onkohan kenelläkään tietoa tästä?    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu