Onko tullut iskukoukulla

eino p

Mulla on 6 koukkua tuossa saimaan lahden suussa ollut nyt pari päivää ja mitään ei ole vielä tullut. Jäällä on semmonen 30 cm lunta ja vettä. Eipä ole tämmöstä keliä ollu vähään aikaan. Arvelen että ei rupea tapahtumaan mitään ennenkuin jäältä lumet lähtee ja jääkeli kirkastuu.
Mites siellä.

3

1123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lll

      Kuukauden päivät ollut 1 iskukoukku ja 5 tavallista lounais-suomen rannikolla ja 2 haukee ja 3 madetta. Hauet iskukoukuissa.

      • tulee lohta ja kuhaa

        Iskukoukku, syöttinä muikku, pyyntipaikka: kiiminkijoki poliisilaitoksen edusta.

        Hauki x3 2,4kg , 3,8kg ja 10,4kg
        Made x1 3,1kg
        Ahven x1 680grammaa


    • eino p

      Nyt mulla 8 koukkua ollu pyynnissä Saimaalla ja tosi vähän tulee. Kolme olen saanut, ja kokoa on riittävästi.Suurin yli 8 kg.
      Kalat on tullu syvän (n.10m) päältä siten että syötti särki n.2 m jään alla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5199
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      76
      4696
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      86
      2933
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2464
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      60
      2034
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      24
      1860
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1429
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe