Olemme avopuolisoni kanssa ollut kohta kolme vuotta yhdessä ja asuneet saman katon alla noin puoli vuotta,ja olemma 20 vuotiaita. Nyt kysymys kuuluukin onki mielestänne liian aikaista mennä kihloihin? Minun mielestä ikä on vaan luku. Olemme tunteneet toisemme ihan lapsesta asti. Ja olemme myös yhdessä miettineet kihlausta ja puhuneet siitä.
Vastaukset 5
- Muttamuttamutta
Ei ole liian aikaista, jos ei liian aikaiselta tunnu. Mutta miksi asiaa pitää kysyä täältä, kyllähän sen sydämessään tuntee, jos todella haluaa toisen kanssa naimisiin ja jakaa loppuelämän. Ja voihan kihlauksen purkaa, jos muuttaa mieltään.
Tosiasia kuitenkin on, että ihmiset kasvavat paljon ennen 25. ikävuottaan. Eli voi olla, että haluatte vielä kokeilla muidenkin ihmisten kanssa oloa ja kasvatte erilleen. Mutta voi olla myös, että menette naimisiin 25-vuotiaana (suosittelen odottamaan siiheksi) ja elätte elämänne onnellisena loppuun asti. - tietää jos tietää
Eli kysyt täältä vastausta kysymykseen rakastatko puolisoasi tarpeeksi mennäksesi hänen kanssaan naimisiin. Antamiesi niukkojen tietojen perusteella tuohon on mahdotonta vastata, ja sinunhan se kuuluisi tietää, ikä- tms. vuosista riippumatta!
- ei oo totta
Pylly edellä puuhun....
Provoviesti. - ...
tarkoitin lähinnä sitä että ajatteleeko muut että v***u mitkä teinikihlat.. vaikka meillä on tarkoitus mennä naimisiin kyllä jos kihloihin mennään. tuntuu että nykypäivänä ajatellaan helposti että näin nuorena kihloihin meno ei ole oikeeta kihlautumista. Minun vanhemmat on menny minun ikäisinä naimisiin ja äitini on silloin jo odottanut minua, ja he on yhä onnellisesti yhdessä!
- hhhhhhhhhh
Varmaan monet aattelee niin, mutta älkää antako sen vaikuttaa. Eihän sillä pitäisi olla väliä mitä muut ajattelee. Valitettavasti monet ei nykyään ota kihlausta vakavasti, varmasti siis monet ihmiset ei ota teitä vakavissaan (itse olen kokenut saman vaikken enää ikäni puolesta missään teinikihloissa ole ja hääpäiväkin on jo päätetty) Mutta kyse on teidän suhteesta ja elämästä. Tehkää mikä teistä tuntuu oikealta, tehän sen ainoastaan tiedätte mitä se kihlaus teille oikeasti merkitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101960
- 60883
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun68683- 41645
- 61639
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22552Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la33548Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka24512- 46484
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37478