gallupi

jotka viljelee viljaa. kertokaahan vuositulonne viljasta ja pinta-alanne.
6395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

käteen 6000

Äänestä

viljalla 27 ja tulot 26000

Äänestä
  • 5 hehtaariA ,TULOT 8000 euroa.

    Äänestä

  • ex, viljelijä kirjoitti:

    5 hehtaariA ,TULOT 8000 euroa.

    Mulle jää viivan alle 8000euroa 5 hehtaarilta.Mulla ei ole lainaa v.1975 valmet .En käytä lannoitteita.myyn viljan karjatilallisille.

    Äänestä

jää puhasta tuloa käteen.

Äänestä
  • Nykyisellä viljan hinnalla ei jää käteen kuin lannoitelasku.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maatiloista kirjoitti:

jotka viljelee viljaa. kertokaahan vuositulonne viljasta ja pinta-alanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu