koira laivalla

Reittimatkalla Tukholmaan... miten tämä on sallittua??
Viking linen sivuilta:

"Autossa kuljetettavasta lemmikkieläimestä ei veloiteta erillistä maksua. Huom! Lemmikkieläimen on oltava autossa koko matkan ajan. Autokansi on lukittuna, eikä siellä pääse käymään matkan aikana."
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan noin kun siinä sanotaan.

Ja jos otat koiran hyttiin (vain osan hyteistä saa koirille) joudut maksamaan koirasta pienehkön lisäsumman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten mahdollista? kirjoitti:

Reittimatkalla Tukholmaan... miten tämä on sallittua??
Viking linen sivuilta:

"Autossa kuljetettavasta lemmikkieläimestä ei veloiteta erillistä maksua. Huom! Lemmikkieläimen on oltava autossa koko matkan ajan. Autokansi on lukittuna, eikä siellä pääse käymään matkan aikana."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu