kuinkas on

Vieläkö oppilaat nousevat seisomaan opettajan tullessa luokkaan?
4863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllähän ne oppilaat vielä nousee seisomaan.

Äänestä

Minä ihmettelen suuresti sitä, miten ihmeessä nyky nuoriso päästetään luo kalta osaa matta alkeellisia kaan yhdys sana sääntöjä. Nyky ään matka puhelinten kirjoitus ohjemista johtuvat "yhdys sana rikkeet" ovat jo siirtyneet inter net kirjoitteluun. Turhia väli lyöntejä naputellaan sanojen väliin siinä määrin, että oikein ihme tyttää! Eikä tätä tee enää vain puber teetti ikäiset, vaan jo yli oppilas tutkinnon suorittaneetkin. myös pilkun käyttö, on täysin Retu perällä kuten, myös isojen alku kirjainten käyttö. eli onko siis niin, että oikein kirjoitus ei enää merkitse mitään, vaan aino astaan sisältö ratkaisee? näyttää tosin myös siltä kuin, netti kirjoittajat eivät enää Malta miettiä tekstinsä sisältöä luettavuutta tai ymmärrettävyyttäkään vaan,kirjoittavat mitä mieleen juo lahtaa oiko lukematta lainkaan kirjoitustaan.

"nÄilLÄ mEnnÄäN!"

Äänestä

ja sen päälle veisataan virsi.
Tunneilla lyödään mielivaltaisesti karttakepillä sormille ja opetus on pelkästään sanamuotojen taivuttelua, sekä opettajien erinomaisuuden ylistämisä.
Paras ylistäjä toki palkitaan...

Äänestä
  • Ja mikäköhän tämänkin sepustuksen pointti oli?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nykyään kirjoitti:

Vieläkö oppilaat nousevat seisomaan opettajan tullessa luokkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu