VOIKO OLLA

TEERI68

SAIN KUULLA ET EILATIN HOTELLIT TAI AINAKIN JOTKUT OTTAVAT 100€ VARAUS MAKSUN ENNEN KUN HUONEESEEN MENEE JOS VAIKKA SATTUU KÄYTTÄÄ HOTEELIN PALVELUJA.
ONKO TOTTA? SAAKO SEN TAKAISIN?
TOISEKSI ONKO KUKAAN OLLUT PÄÄSIÄISENÄ EILATISSA?
SAAKO KAUPASTA LEIPÄÄ TAI SAATIKKA OLUTTA JOS EI SIELTÄ NIIN ENTÄ HOTELLI ALUEELTA TAI EDES RAVINTOLOISTA?
EI SEN PUOLEEN ILMAN OLUTTA ONNISTUU MUT ENTÄ LEIPÄ

6

717

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      Jotenkin kirjoituksesi ja kysymyksesi on hassu, mutta vastaanpa näin; IKINÄ enkä koskaan ole kuulutkaan mistään "eturahan" perimisestä hotelleista. Mistähän moinen huhu on saanut alkunsa? Eikä ainakaan suomalaisten matkanjärjestäjien taholta varmasti tälläisiin hotelleihin majoiteta.

      Toisekseen varmasti saat pääsiäisenä Eilatista kaikkea mitä tarvitset välttämättömään elämään. Kaupunki on moderni, länsimainen, varsinkin turistipuoli.

      • TEERI68

        aurinkomatkojen opuksessa joka tuli lippujen kanssa siinä ilmoitettiin etu maksusta hotelliin mentäessä, joka minun mielestäni on myös ihan persiistä.


      • ...kyllä tosi oudolta
        TEERI68 kirjoitti:

        aurinkomatkojen opuksessa joka tuli lippujen kanssa siinä ilmoitettiin etu maksusta hotelliin mentäessä, joka minun mielestäni on myös ihan persiistä.

        Itse matkustanut Lomamatkoilla ja ominpäin. Moista "etumaksu-juttua" ei ole tullut koskaan vastaan.


    • israelissa

      Juutalaisethan eivät vietä kristittyjen pääsiäistä. Olimme viime vuonna silloin Eilatissakin, ei ollut mitään erikoista. Tänä vuonna taitaa meidän pääsiäinen sattua samaan aikaan juutalaisten pessach-juhlan aikaan. Varsinkin Jerusalemissa voi silloin olla moni kapakka ja oluthana kiinni, sillä uskovaiset juutalaiset noudattavat silloin tiukkoja koscher-sääntöjä. Mutta varmaan turistipaikoissa ei olla niin tiukkoja.

      • Ambassador eli Isrotel Yum Suf

        Ei ainakaan Aurinkomatkojen Ambassadoorissa (Isrotel Yum Suf) peritty.

        Jossain meiltäkin on peritty ja hotellista uloskirjautuessa ko summa sitten palautettu.


      • Pääsiäiseksi Eilatiin
        Ambassador eli Isrotel Yum Suf kirjoitti:

        Ei ainakaan Aurinkomatkojen Ambassadoorissa (Isrotel Yum Suf) peritty.

        Jossain meiltäkin on peritty ja hotellista uloskirjautuessa ko summa sitten palautettu.

        Mitä piditte hotellista? Ruoka? Siisteys? Ranta? Olemme lähdössä Pääsiäiseksi ja olisi kiva kuulla mielipiteesi hotellista. Mieheni on hieman ennakkoluuloinen!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5904
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      163
      4821
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      16
      4687
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      36
      4345
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4213
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe