1.Takaluukku ei aukea sisänapista eikä luukusta mutta avaimen napista kylläkin.
2.Ovia lukitessa vilkut ei välähdä.
3. Pitkät valot toimii riippumatta siitä missä asennossa kytkin on.
Pieniähän nämä viat ovat mutta olisi kiva jos sais tietää syytä moisiin.
mondeo -01
5
395
Vastaukset
- peku6
Ovat mondeon ominaisuuksia, lisäksi niihin kuuluu sellainen, kun pakkasaamuna panet auton käyntiin ja alat rapaamaan ikkunoita kuuluu klap klap ja ovet ovat kaikki lukossa. Selittelivät korjaamolla, että akun jännitteen ollessa alle 12 volttia, niin lukitus sekoilee.
- zöf
pitää vara-avain aina mukana.. tää vika on myös silloin, kun on esim auton pessyt. kosteutta menee keskuslukituksen yksikköön..sis kuskin oven sisälle. vian voi korjata kyllä itse jos osaa..
- jnu
zöf kirjoitti:
pitää vara-avain aina mukana.. tää vika on myös silloin, kun on esim auton pessyt. kosteutta menee keskuslukituksen yksikköön..sis kuskin oven sisälle. vian voi korjata kyllä itse jos osaa..
Toimiiko takaluukun valo? onko katkaisija kunnossa? nimittäin jos jokin ovista on "auki"niin keskuslukko ei kytke ovia takalukkoon ja vilkut eivät välähdä,ps asiasta on maininta manuaalissa.
- huollossa..
Siellä tämänkaltaiset pikkuviat nopeasti korjataan.
- peejii60
Mondeon vilkkujen ei kuulukaan välähtää normaalissa lukituksessa. Vasta ns. takalukitus vilauttaa vilkkuja. Tämä varmuuslukitus tehdään painamalla kauko-ohjaimen lukitusnappia kaksi kertaa peräkkäin. Myös pitkät valot on kytketty siten, että valokatkaisinta ei tarvitse erikseen kääntää. Johtuu kuulemma valmiudesta Xenon-valoille. (Nämä ominaisuudet on selvitetty ohjekirjassa.) Takaluukun kytkin on valitettavasti sähköinen, ja se saattaa oikkuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674421
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684271Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv662835Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212119Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.552002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111373- 1821286