Puolangalla nostamaan kiinteistöveroja kun siihen avautuu mahdollisuus,sitten saa antaa avustusta luottamusmiesten ym.lapsille vaikkapa musiikkiopistoon, tai muuhun mukavaan.
No nyt
päättäjät
3461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
rahat pitäs sitte panna, että ne poikisi ja oisi hyövyksi???
Puolangan kunta on sellaisessa turbulenssissa, ettei varmuudella tule omin avuin selviämään. Ainoa todellinen selvitymiskeino on luovuttaa kunta jollekin toiselle kunnalle tai valtioneuvosto tekee sen 2013 pakolla.
Miksi tähän ei ryhdytä?
Yksinkertainen ja selkeä syy siihen on se, ettei enää nämä nykyiset "päättäjä -ja virkamies tollukat" kelpaisi uuteen kuntaan, kun ovat aivan avuttomia rääpälesarjan nahjuksia.
että joku muuhi kun rääpälepäättäjät on sitä mieltä, ettei tässä ihan heti kuntaliitokseen mennä. Minkä se petrovaisi? Sokkea rampaa taluttasi. Koetahhan vaen kärsie TAI esitä konkreettiset vaehtoehot TAI tie ite jottai eläkä marise. Iso mies kehtovaa kitistä, höh!