Onko mahdollista maalata suoraan tupakan kellastamien seinien päälle. Jos ei ole mahdollista, niin onko jotain pesu-ainetta olemassa, mikä ei irrota maalia seinästä, vaan pelkät tupakan kellastumat?
Tupakan kellastamien
seinien maalaus
33211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...ainakin kunnon pesun jollakin sopivalla aineella ja sitten pohjamaalin ja sen jälkeen pintamaali.
Eiköhän käynti maaleja myyvässä liikkeessä auttane?
Pelkkä lateksi ei auta,terva puskee siitä läpi.
akrostop eristyspohjamaalilla katot ja seinät,sitten pintamaali,pysyy hajut ja nikotiinit piilossa.
maalarinpesulla. puhdistaa hyvin rasvatahrat ja suurimman osan "tupakkapaskasta". kidesooda ajaa saman asian,on halvempaakin.MUISTA käyttää kumihanskoja,tekee muuten hallaa käsille!
mutta jos kämpässä on roiskekatto,sellanen röpöröpöpinta,älä missäännimessä pese sitä. roikepinta irtoaa kun se kastuu!!
sen voi toki maalata,kuten jo aikaisemmissa viesteissä oli, AKROSTOP,tai muu vastaava(joka valmistajalla omansa) pitää hyvin hajun ja värin poissa.eli käy pohjamaaliksi sekä kattoon että seinään. tämän jälkeen vielä pintamaali ja kämppä on valmis!