vitamiinit

Hei olen 14w tyttö ja haluaisin tietää mitä vitamiineja on? mistä aineista niitä saa? ja mikä vaikutus niillä on? esim onko kynsien kasvuun ja hiusten kasvuun ym. kiitos jos vastaatte
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tosiaan, syö monipuolisesti ja laadukasta ruokaa. Terveen ihmisen (etenkään noin nuoren kuin sinä) ei tarvitse tankata vitamiineja teollisessa pillerin muodossa.

mukavaa kevättalven jatkoa! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


a b c kirjoitti:

Hei olen 14w tyttö ja haluaisin tietää mitä vitamiineja on? mistä aineista niitä saa? ja mikä vaikutus niillä on? esim onko kynsien kasvuun ja hiusten kasvuun ym. kiitos jos vastaatte

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu