Miksei kukaan teistä valopäistä ole ilmoittanut tälle Ä83:lle että se on provo ja sen elämä on mahdotonta? Tai että se on mies?
Sehän tekee juuri sitä samaa kuin minäkin.
Väittäkääs vielä ettei täällä ole muita ja kaikille on vaan kumppanuus se tärkein! Ei se kyllä tuosta ketjusta selviä mitenkään yhdestäkään vastauksesta.Tehän puolustatte tuota naista, joka on tehnyt lapsen jopa kertomatta siitä kumppanille. Minä sentään kerroin etukäteen! Mun lasteni isillä oli ajantasainen tieto siitä, missä mennään.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=4000000000000039&posting=22000000042534150
Provo
rehellinen yksinhuoltaja
1
159
Vastaukset
- siellä
kehtoa kiikutellaan!
Miten voi joku mies olla niin tyhmä, ettei ymmärrä, että nainen voi tulla raksaaksi, jos mies ei käytä kondomia? Oma syy, oma vika. Miksi miehen käytöstä pitäisi puolustella tai naista moittia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928