Kysynpäs nyt huvikseni, että kumpi kannattaisi ostaa:
Aprilia Rx :http://www.aprilia.fi/ -> mopot -> RX 50 Enduro
VAIKO
Derbi DRD Racing:
http://www.derbi.fi/index.php?sivu=mallit&malli=senda r drd racing
Sanokaas mielipiteitänne
Aprilia Rx :http://www.aprilia.fi/ -> mopot -> RX 50 Enduro
VAIKO
Derbi DRD Racing:
http://www.derbi.fi/index.php?sivu=mallit&malli=senda r drd racing
Sanokaas mielipiteitänne
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mihin käyttöön mopo tulee, kaupunki ajoon vai kuopalle ?
Itselläni on aprilia RX 01 ja oasalla kavereistani omistaa derbejä olen testannut molempia tulin siihen mieli piteeseen että jos haluaa helposti virittää mopoa kannattaa ostaa alle 05 vuosi mallin aprillia RX muuten jos aikoo pitää vakiona se on melkein sama mopo vähän eroo. Kannattaa osttaa se kumpi löytyy halvemmalla ja hyvässä kunnossa.
, mutta älä osta kumpaakaan. onhan noi helvetin nättejä mopoja molemmat, mutta tosiasiassa toi aprilia on TM lehessä rankattu paskimmaks eurooppalaiseks mopoks (enduromallinen ja kans sm) ja sitte noita derbejä löytyy hienompia, ja ennen kaikkea halvempia ja vähintään yhtä hyviä. joten suosittelen ettet osat kumpaakaan, vaan katsot jotain muuta derbiä. xtreme esim on hyvä vaihtoehto tai joku muu DRD mutten tota kyl ostais.
Siin oli mun mielipide:)
osta derbi mullaki on ja TM lehti todisti taas asian!!!! :)
Kattelin just itekkin tota tm lehteä. Mutta en taida välttämättä ottaa kumpaakaan, pitää vielä katsoa
Paljo derbi kulkee?
Ei tollaset lelut kestä mitn. Sori. =(l
niihh.
Made in austria.
mistä mä ktm mopon saan ?? -.-
Ei kannata ostaa mopo kotaria. Maksaa vitusti. Miksi muilla mopoilla ei muka pärjäisi.
KTM ei tee mopoja...
Osta derbi drd pro. Paras derbi mitä on. Ehkä hieman kallis mut laatu kyl korvaa sen. Derbi pesee kaikki muut eurooppalaiset merkit. Derbi on sitä paitsi tehokkain eurooppalainen mopo testien perusteella. Lukee tm:ssä!
Taidan ostaa derbi drd racingin..
Niin onhan se vakiona...