Helevet..n junnajat ja neljänkympin rakastajat pois liikenteestä,kun taulussa lukee 60km/h.
Kokkolan liikenne on täysin joustamatonta ja vetämätöntä,koska ei ajeta JOUHEASTI ja MUITA huomioiden,vaan ajetaan,niinkuin aina ENNENKIN.
Ja kun se vihreä valo syttyy,niin annetaan mennä,että se takana tulevakin ehtii samoilla valoilla!
ALINOPEUDELLA AJAMINEN ON LIIKENTEESSÄ YHTÄ VAARALLISTA KUIN VASTAAVALLA YLINOPEUDELLA LIIKKUMINEN!!!
POLIISIT VALVOMAAN
18
1278
Vastaukset
- kajaanin risteyksen
ja kokkolan välillä. 65 taulussa,oli yö tai päivä.
- suumahher
Eihän sitä voi lujempaa noiden "peltikonstaapelien" takia ajella.
Pakkohan se on vakionopeussäädin Kla-Oulu välillä laittaa kuuteenkymppiin, noita mööpeleitä on enemmän kuin nopeusrajoitusmerkkejä kun sitä muuten vahingossakin ajelis ylinopeutta.
Ps. valtatie 8 pitäis ottaa pois toi valtatien merkintä.
- tappa
Poliisit valvomaaan taulapäitä, jotka luulevat ajavansa turvallisesti hätyyttämällä toisia ajamaan oman ajotapansa mukaisesti.
Mitenkä olet voinut saada ajokortin?
Jokaisella ihmisellä on omat geenit ja ihminen käyttätyy geeniensä ja tottumuksiensa mukaisesti.
Sopeuta itsesi ihmisten joukkoon, älä yritä ylittää kykyjäsi, se ei ole ainakaan liikenteessä turvallista.- Juntti
Kuulutko näihin hidasaivoisiin maalaisiin, jotka tulevat tänne sotkimaan liikenteen. Sitten vaan sanotaan, että malttia, malttia liikenteessä. Ei kaikilla ole aikaa körrötellä jonkin vanhan lippallakkiherran perässä kahtakymppiä.
- Geenit
Jos ei ole geeneissä varaa,parempi istua linja-autossa
- AUTOSSA
Geenit kirjoitti:
Jos ei ole geeneissä varaa,parempi istua linja-autossa
kaikki menee hitaasti.
- kaupunkilaisella
Juntti kirjoitti:
Kuulutko näihin hidasaivoisiin maalaisiin, jotka tulevat tänne sotkimaan liikenteen. Sitten vaan sanotaan, että malttia, malttia liikenteessä. Ei kaikilla ole aikaa körrötellä jonkin vanhan lippallakkiherran perässä kahtakymppiä.
on niin kiire,eihän kaupungissa saa ajaa lujaa?
Mikä kaupunkilainen se on joka sanoo "sotkimaan" ? Geenit kirjoitti:
Jos ei ole geeneissä varaa,parempi istua linja-autossa
niin sulla on aikaa jopa perutella kaupingassa ja näyttää keskisormea.
- 1200 sport
Juntti kirjoitti:
Kuulutko näihin hidasaivoisiin maalaisiin, jotka tulevat tänne sotkimaan liikenteen. Sitten vaan sanotaan, että malttia, malttia liikenteessä. Ei kaikilla ole aikaa körrötellä jonkin vanhan lippallakkiherran perässä kahtakymppiä.
En tiedä ketä tarkoitat taliaivo, mutta jos sulla ei ole aikaa, niin mitä sinä tänne tulet valittamaan.
Tulit sotkimaan liikennettä, mulla on nopea kaista, varo tulen kohta näyttöruudustasi sisään, että ole hyvä ja väistä tai paina kaasua nuija.
Panitko jo eilen jutun liikkeelle ja vasta tänään näkyy täällä?
Eihän tässä mitää "valttia" tarvita ainostaan tervettä maalaisjärkeä "juntti".
Ajan aina kovaa melkein viitäkymppiä, keskarin kuva on liimattu auton ikkunoihin, että antaa mennä vain, nautin köröttelystä ja siihen minulla on laillinen oikeus "invakortti".
- valvotaan???
Alinopeusa ei ole rangaistavaa, urpo....
Miten luulet poliisin niitä valvovan ja miten puuttuvan?
Ootko kuullut ohittamisesta koskaan? Tutustuppa aiheeseen.- voidaan
sakottaa!mutta käytännössä sitä ei tehdä...olis kyllä tarvetta...
- Tieliikennelaki URPO..
Lue tieliikennelakikirjaa,ettei tarvi turhia tänne kirjoitella!!!
- eka
auto jonoa tee,vaan jälkimmäiset.
- junnaa
ne luulee että sielä aja muut kuin he vain.junnataan ja käännytään iliman vilikkua,ihaillaan toisten tönöjä ja omaisuuksia.juma---ta
- etelä..
oulun suunnassa tämä alinopeusongelma kälviälle saakka, ajoi sitten kumpaan suuntaan tahansa.
Ei vaasan suunnassa esiinny tätä "alinopeusongelmaa" mistä sitten johtuu...
Alinopeutta köröttelevät ovat haitallisia sujuvalle liikenteelle koska aiheuttavat ohituspaineita toisille tienkäyttäjille!
Jaa että mihin kiire,laita omalle kohalle jos edessä ajaa auto55-75km/h ja ohi ei voi ajaa ja sit kun ois mahdollisuus painetaan 90lasiin...vituttaahan tollainen! - ajavat!
Kun näissäkin mielipiteissä moni puoltaa köröttelijöitten tapaa hidastaa muuta liikennettä, eikö taustapeili ole oikeassa asennossa? Väistämistä, kohteliaisuutta, se näköjään puuttuu aika monesti näiltä köröttelijöiltä, anteeksi vain. Kun ajelee tällaisen perässä, huomio kiinittyy peruutuspeilien asentoon, jotka sohottavat kuutamolle, puikossa tyyrää joko vanhus tai (sorry) nainen monesti, eikä anneta tilaa, vaan keskiviiva on melkein mahan alla, ettei pudota tieltä! Traktorimiehetkin ovat jo sisäistäneet useasti väistämisen, ajaen bussipysäkeille kun jonoa on perässä! Eli, KOHTELIAISUUS, TOISTEN HUOMIOON OTTAMINEN, KIIIIIITOOOOS!!!!
- kaduilla!
Ja minähän ajan ihan mitä nopeutta haluan. Ei siinä tarvitse tulla kenenkään teinin tärkeilemään tai peräluukusta kyytiin yrittämään.
Nämä alinopeuksien huutelijat vain luulevat olevansa tärkeitä ja parempia ihmisiä, vaikka samanlainen suolisto niilläkin on ja samaa tavaraa lykkää.- mutta jos
niillä on Bemarit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1486711Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul353678Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3053220Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota712832Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma52282- 211863
Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp461711- 151646
Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri51624Kokoomuksen ja perussuomalaisten kannattaisi yhdistyä
Näin saataisiin yksi yli 30 prosentin puolue, jolla olisi riittävästi voimaa jatkaa tarpeellisten rakennemuutosten läpi81388