hei vaan
Haittaako teitä tytöt jos ei oikeen jaksa aina panostaa ulkonäköön ja on hieman nörtti?
hiuksiani en esim aina jaksa leikata ja annan kasvaa ne pitkiksi mutta pesen kumminkin ne usein
deodoranttia käytän aina kun muistan
vaatteet nyt ei mitään muotia mut ei mitään reikäsiäkään
silmälasit on
lukion ykkös luokalla ja silmälasit
pidän matemaattisluonnontieeteellisistä aineista ja olen hyvä koulussa
hampaat harjaan päivittäin
JA ei nyt välttämättä tosta seurustelusta mutta kun tarvitsisin wanhoihin parin niin mitä jos tämmöinen jossain määrin nörtti tulisi kysymään pariksesi niin miten reagoisit jos sinulla ei jo olisi paria valmiiksi?
tytöt! voisitko seurustella nörtin kanssa
14
2015
Vastaukset
- tässä sulle
"Haittaako teitä tytöt jos ei oikeen jaksa aina panostaa ulkonäköön ja on hieman nörtti?"
Ulkonäköön kannattaisi panostaa ainakin vähän, vaikka luonne onkin tärkein, niin ulkonäkö tekee sen ensivaikutelman.
"hiuksiani en esim aina jaksa leikata ja annan kasvaa ne pitkiksi mutta pesen kumminkin ne usein"
Itse tykkään älyttömästi pojilla keskipitkistä hiuksista ja pesu on kyllä hyvä, ettei tule itikoita ;).
"deodoranttia käytän aina kun muistan"
Ei... Joka päivä pitää käyttää.
"vaatteet nyt ei mitään muotia mut ei mitään reikäsiäkään"
Ei tarvitse olla muodikas, mutta söpö kylläkin.
"silmälasit"
hmmm.. piilolinssit?
"pidän matemaattisluonnontieeteellisistä aineista ja olen hyvä koulussa"
Ei sillä väliä.
"hampaat harjaan päivittäin"
Kokeileppa harjata aamuin ja illoin.
"jossain määrin nörtti tulisi kysymään pariksesi niin miten reagoisit jos sinulla ei jo olisi paria valmiiksi?"
Riippuu tilanteesta.
Onnea! - kyllävain1
Näin miespuolisena kerron; asennetta dude.
Yksi hyvä keino on se, että olet mielenkiintoinen ja macho. Jos on akne, hankkiudu eroon. Hyvä iho on yksi asia mihin tytöt kiinnittävät huomiota.
Pukeudu mielenkiintoisesti, ei mitään juhlapukua, mutta vaikka hillitysti ja siististi. Kasvata hiuksia, yli olkapään on hyvä ainakin, jopa puoleen selkään. Tytöt tykkäävät kokemukseni mukaan pitkähiuksisista pojista. ;)
Aloita urheilu, vaikka ihan perus salilla käyntiä ja juoksemista. kun on atleettinen, vetää yhä enemmän tyttöjä puoleensa. Niin ja muista hymyillä ja olla mielenkiintoinen, filosofiankaan lukeminen ei ole pahasta.
Siinä neuvoja joita miespuolisena osaan antaa.- Fanny93
Olen samaa mieltä tosta macho-meingistä ja mielenkiintoisuudesta. Ei nyt liian macho tarvii olla, mut itsevarmuutta pitäis löytyä :)
- VIRHEVIRHEVIRHEVIRHE!!!
EI HEVILETTII EI IKINÄ KENELLEKKÄÄN HYIIIIII
- sdafsdf
aknestahan vaan päätetään päästä eroon!! Kiitti pelastit mun päivän::D:DD:
- .......................
Itse en ainakaan likkana pidä atleettisista pojista, enkä urheilullisista ENKÄ AINAKAAN machoista.
Hyvin harva tyttö tykkää machoista. Kannattaa olla oma itsensä ja pukeutua siististi. Dödöä tulee käyttää mahd. usein. Hien hajua ei moni tyttö siedä. - ootkylläidiootti
entä jos ei vaan pääse aknesta eroon? te ootte kyllä tyhmiä! kyllä me haluttas siitä itekki eroon, mutta aina ei onnistu! idiootti! ja jos on lievä, niin ei välttämättä saa mitään muuta käyttöön kun esim. voiteita sun muita rasvoja yms.
myönnän;mulla on lievä akne, hoidan sitä hyvin, jotta häviäis ja en tod. häpee akneani! mietipä vähän mitä kirjotat! ja joo, oon 12v tyttö
- tyttööööö
"Haittaako teitä tytöt jos ei oikeen jaksa aina panostaa ulkonäköön ja on hieman nörtti?"
Jos siis wanhoihin haet paria, aika moni tyttö haluais sinne mahdollisimman edustavan parin. Ei tarvitse olla kansikuvapoju, mutta etenkin tässä monesti ensivaikutelma on tärkeä. Joten kannattaa vähän panostaa.
"hiuksiani en esim aina jaksa leikata ja annan kasvaa ne pitkiksi mutta pesen kumminkin ne usein"
Riippuu kuinka pitkiksi. Ite en tykkää mistää hevareista. Ja todellakin, kannattaa pestä hiuksia. mikään muu ei oo kuvottavampaa ku likaset hiukset.
"deodoranttia käytän aina kun muistan"
Ehh... Mitä jos käyttäsit joka päivä?
"vaatteet nyt ei mitään muotia mut ei mitään reikäsiäkään"
Ei tartte olla muotia, mutta ihan verkkarilinja ei muhun ainakaan iske.
"silmälasit"
Ihan sama
"pidän matemaattisluonnontieeteellisistä aineista ja olen hyvä koulussa"
Ei oo väliä ainakaan wanhojen tansseja ajatellen.
"hampaat harjaan päivittäin"
Kokeileppa harjata aamuin ja illoin.
"jossain määrin nörtti tulisi kysymään pariksesi niin miten reagoisit jos sinulla ei jo olisi paria valmiiksi?"
Riippuu tilanteesta.
--
Eli tein samaan tyyliin kuin joku aiemminkin tuossa. - tyttöystävä___
Minun poikaystäväni on nörtti. Ei haittaa ollenkaan, minusta se on hurjan söpöä. Itse olen aika nätti ja suht suosittu, ja aluksi meille vähän naureskeltiin, mutta olen todella onnellinen hänen kanssaani. Tanssin myös wanhat nörttipojan kanssa. Oli oikein suloinen tapaus
- Patsuro
Ei minnuu haittaa vaikka kuinka nörtti ois. Aluks tietty kiinnittää ulkonäköön huomiota mutta ei sillä pitemmän päälle väliä oo. Mutta mie oon kaikkee muuta ko nörtti nii ainakaa meillä ei ehkä synkkais :))
- Emolapsi
Hanki sellanen emoletti ja saat varmasti ainakin jonkun.
- ei pahalla
Nooh, se vähän riippuu... En nyt ainakaa tuntemattoman nörtin kanssa haluis tanssia.
- oikeesiisteysmamma
Pojissa tärkeintä on siisteys. Siisteys, siisteys, siisteys. Hampaiden harjaus aamun illoin, dödöö joka päivä, suihkussakin saa käydä ja tukkaa pestä, jos jokin niin se likainen tukka karkoittaa. Muuten kaikki muu on okei.
- hi hih ihihiii
Tää vaikuttaa jotenkin tähän liittyvältä että nii....
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=90357&c=5
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11566Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras921475Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221041Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva195924- 123832
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2787Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29750Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42741- 7714
- 60693