Onko kellään tietoa larpeista joissa ei olisi mitään keijukais-lohikäärmejuttuja vaan ihmiset esittäisivät tavallisia ihmisiä joille tapahtuu jotain kiinnostavaa? Osallistuin kerran sellaiseen "tuparit"-larppiin ja pidin siitä kovasti.
http://forums.delphiforums.com/palsta/start
Mundane larppaus
Tristan
1
300
Vastaukset
- Tiia
Kyllä tollasia pelejä aina joskus on larp.fi:n kalenterissa. Muistaakseni sielä on ollut ainakin jotain teinibilelarppeja, jonkun näköistä (kyber)punkkia, sotapelejä yms. Kannattaa seurata sieltä. Ja sitten kannattaa tietty kysellä ihmisiltä jotka pelaavat ja aina kun löydät jonkun pelin mistä pidät niin kysele pelin jälkeen onko joku pitämässä samantyylistä peliä lähiaikoina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824787- 1862103
- 1321782
- 1751415
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161291- 351106
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj171103- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh302989- 52976