Jo se on kumma et Anssia ei päästetä kisaan vaikka hyppää paljon paremmin kuin osa mäkimiehistä... Anssi varmasti kestäisi paineetkin. Keituri ainakin pois ja Anssi tilalle. Suomella olisi edes jotain mahdollisuuksia Itävallan miehille. Ei se Annsi kuitenkaan tuurilla voittanut mäkihypyn suomenmestaruutta!
Anssi Koivuranta joukkuemäkeen!!
9
732
Vastaukset
- tuppi11
No eihän harjoituksissakaan anssin edelle mennyt,kuin amman. Siinä ns mäkimiehille purtavaa... sehän vie niitä ihan sata nolla.
- skijumping
Turhaa hehkutusta. Anssi hyppäsi neljä(4) lavaa
ylempää kuin parhaat esim. Olli!- Leme
Kuulemma kaksi lavaa ylempää. Tekee jotain 10 metriä.
- PJ.
Joo, Koivuranta kehiin samantien!! Tuossa se taas nähtiin, paraikaa hyppäävät Planicassa ja suomalaiset vetävät siellä hurjia 160 metrin hyppyjä!! Voi morjens! Eikö Valmentajapoppoot tajua, että Suomen kansa haluaa nähdä Anssi hyppäämässä. Jo ajatuskin siitä, että yhdistetyn mies pärjäisi mäkihyppääjien joukossa ja pärjäisi, on riittävä syy päästää koivuranta lentoon.. Ja pitkälle..
- sehän on kolaus
ja paha sellainen valmentaja väätäiselle. Hän suojelee vain omaa imakoaan sillä ettei ota Anssia joukkueeseen. Noin omaan pussiin pelaajalle kenkää mitä pikimmin sen parempi.
- Keituri pois!
Aivan!Olen samaa mieltä,että Väätäisen pitäisi tulla järkiinsä ja laittaa Anssi Kallen tilalle joukkuemäkeen.
- hyppää paljon
paremmin kuin yksikään erikois mäkimies.Senhän on näyttänyt Suomen mestaruus ja harjoitushypyt Planitsassa. Pelkkää valmentaja kateutta, jos Anssia ei päästetä kilpailu hyppyihin.
- elanor
Kylläpäs oli typerä veto Väätäiseltä ja muilta, kun eivät Anssia ottaneet joukkueeseen mukaan, harmittaa kyllä hirveästi! Toisaalta, Anssi olisi melko varmasti korvannut Kallen, joka ei siten olisi päässyt hyppäämään yhtään kisa hyppyä Placissa, joka olisi siten ollut häntä kohten epäreilua. Anssilla kuitenkin olisi ollut mahdollisuudet saattaa Suomelle voitto..
- paska valmentaja
Ei jumalauta! Helevettiin tollane läjä heiluttelemasta sitä lippua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343503- 623112
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I672686Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk362566Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve852155Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851919Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro201897Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.931711Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063