On tainnu ISS:n pojilla käydä pieni moka, kun edelleen Pikisaaressa liputetaan Minna Canthin päivää!
Pikisaaressa liputus
Hahhaahaa
41018
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aki Kim Joakim täyttää p-koreassa 100v ja talossa asuu P-korealaisia diplomaatteja ja he pyysivät liputuksen. Tänään on myös kevätpäiväntasaus joka on vapaavalintainen liputuspäivä, eli silloin voi lipuuttaa jos haluaa.
Ota perkele asioista selvää ennen kuin aloitat vittuilun!
Ja vielä tyhjän nauraja.
Kevätpäiväntasaus ei ole mikään liputuspäivä...
Eli ota perkele vittu saatana asioista selvää ennen kuin aloitat vittuilun!
Aki, Kim ja Joakim viettää kyllä nimipäiviään, mutta sille ei liputeta! Lippu on tangossa, koska äitilläsi alkoivat menkat viimeisen huorareissun jälkeen!
Ota vittu asioista selvää!
Jos oikein laista katsotaan (lippulaki), niin Suomen lipulla saa liputtaa koska vaan. Laki nimittäin koskee vain virallisen liputuksen, eli se ei koske yksityistä liputusta.