Tukekaa Jouttenlahtea

Se tarttee apuva.
Se kun on päättännä piättää kaikki suomen 600 000 hampputtelijata. Etes Chuck Norris ei pystyisi moiseen.
Itte tuo ei tunnu tajuavan että suomesta ei löyvy niin montaa petipaikkaa kruunun hoivista.

Sanokaa sillen myös, että Kannabis marijuana ja hasis ovat sama huume, kun se ei tunnu lehtijuttujen peruteella sitä hahmottavan.

U-s-k-o-t-t-a-v-u-u-s noin 0.
6301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä enemmän,
nostatte kohua,

Sitä enemmän,
lapsenne rakastaa mua.

Äänestä
  • mutta Mikko On Siisti Ja Turvallinen
    mikko On Yhteiskuntakelpoinen
    systeemin Vartija Se Mikon On Työ
    lapset Oman Vallankumouksensa Syö

    pioneeri-Idolit Ne Mtv:ssä
    esiintyvät Marionin Vanaveessä
    ja Ihmettelee, Miksei Lapset Tahdo Kuunnella
    vaikka Ne On Eliittiä Sekä Taidetta

    mitä Enemmän Nostatte Kohua
    sitä Enemmän Lapsenne Rakastaa Mua

    Äänestä

Mitkäs ne "muut huumeet" olikaan ?
Alunperin oli puhetta muistakin huumeista, ja nyt ne ovat "unohtuneet" ?

Oliko niitä edes ?
Oliko tämä sittenkin taas kannabisjahti ?

Olen 14 vuotias enkä enää tiedä ketä uskoa kun valeet tuntuvat tulevan nyt sieltä viranomaispäästä jatkuvasti.

Äänestä

Me muutimme vuosi sitten turkuun kun emme tunteneet oloamme turvalliseksi viranomaisten lievästi-ilmaistuna "haparoivissa" käsissä.

Akateemisinä näimme jo ajat sitten kuinka vaarallinen tämä "kauhuvalistuslinja" on lapsillemme.

Äänestä
  • Suomen Turku on merkittävin huumekeskus maassamme.

    Äänestä

  • silkkitie Tukholmaan kirjoitti:

    Suomen Turku on merkittävin huumekeskus maassamme.

    No sittenhän porin poliisin ei ehkä pitäisi tuhria verorahoja hyökkimällä kouluihin, vai mitä aattelisit ?
    Onko se ruottalaasten läheisyys syynä länsirannikon sekopäisyyteen ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


porinsäälijä kirjoitti:

Se tarttee apuva.
Se kun on päättännä piättää kaikki suomen 600 000 hampputtelijata. Etes Chuck Norris ei pystyisi moiseen.
Itte tuo ei tunnu tajuavan että suomesta ei löyvy niin montaa petipaikkaa kruunun hoivista.

Sanokaa sillen myös, että Kannabis marijuana ja hasis ovat sama huume, kun se ei tunnu lehtijuttujen peruteella sitä hahmottavan.

U-s-k-o-t-t-a-v-u-u-s noin 0.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu