Olisin halunnut tietää teiltä toisilta, jotka etsitte sukuanne ja tietoja, miten olette löytäneet? Noita kirkonkirjan sivuja selatessa, tuli ajatuksena, pitäisikö yhdistää "voimat" nopeamman hakusysteemin toteuttamiseksi? Kun on 1800-lukua selannut moneen kertaan edespäin ja taaksepäin, on homma aikaa vievää. Yhden vuoden tietojen selaus vie aikaa. Ne sivut, jotka ovat venäjän kielellä, tuottavat ongelmia.
Onko Lempaalan alueen tutkimuksia joistakin suvuista menossa? Tälläkin palstalla on useampaankin kertaan keskusteltu ja etsitty sukuja. Onko päästy eteenpäin? Itse etsin Lempaalan alueelta saman sukunimen omaavia henkilöitä, sitä, mitä sukua he ovat mummoni suvulle.
Sukututkimusta
2
841
Vastaukset
- Inkerinkulttuuri
Inkerin kulttuuriseurassa kokoontuu Pohjois-Inkeri-klubi, jonka yhtenä tavoitteena on yhdistää juuria etsivien pohjoisinkeriläisten jälkeläisten voimat ja tiedot. Mistä päin olet? Eli pääsetkö tulemaan mukaan. Seuraavan tapaamisen ajankohtaa ei ole vielä lyöty lukkoon, mutta huhti-toukokuussa olisi tarkoitus tavata.
Myös muunlaisten voimien yhdistäminen - esim hakemistojen luominen - olisi hienoa. Voit myös lähettää viestiä seuran meiliosoitteeseen [email protected].- Peräjärveläinen
Olen selaillut mormonien kirkonkirjeitten sivuja ja säästänyt kopion jos olen löytänyt jonkun meinkyllöisen niin että voin sitten rauhassa, ehkä toisten kanssa, yrittää selvittää ketä sieltä löytää. Yritän myös laitta tiedot tiedostoon että helpoimmin löytäisin sukulaiseni. Asun kyllä Ruotsissa mutta käin vähän väliä Suomessa että voisihan olla mukava tavata toisia Tampereella tai Helsingissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863