Tervehdys.
En tiedä kuuluuko kysymykseni Kategoriaan Näytöt vai Näytönohjaimet, mutta kysymys on seuraava.
Mulla on noin 4 vuotta vanha 17" HP:n littunäöttö, joka nyt oireilee seuraavasti: Näyttö välähtää (kirkastuu) aivan aavistuksen verran noin pari kertaa tunnissa. Välähdys on juuri ja juuri havaittavissa, eikä mitenkään häiritse työskentelyä. Haluaisin kuitenkin tietää onko tässä nyt näyttö hajoamassa, vai onko häikkää näytönohjaimessa?
Olen tarkastanut että kaikki piuhat on kunnolla kiinni, eli kontaktihäiriöstä ei ole kyse. Myös virtajohdot on tsekattu.
Pientä välkkymistä
Kalle Ankka
1
392
Vastaukset
- ...
Kyllä tuo vaikuttaa siltä, että näyttö alkaa ottaa lopputiliä. Kannattaa toki kokeilla jollakin toisella näytöllä jatkuukosama jos mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197526Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista776494- 955244
- 524595
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494256- 2304159
- 444065
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283938- 583080
- 482576