Onko kokemuksia omatoimimatkasta Petraan ?
Mielellään kuulisin kuinka onnistuu, mikä matkan suhteen käy helposti, mikä tuottaa hankaluuksia jne. Onko turvallista matkustella Jordaniassa esim. taksilla, kuinka valuutta, käykö eurot?Kiitos mahdollisista vinkeistä!
Omatoimisesti Jordanian Petraan??
Onnistuuko helposti?
1
466
Vastaukset
- in east
pari vee sitten eilatista agaban kautta petraan. agabasta taksi 50 eur, meno - odottaminen - paluu eilatin rajalle. on turvallista kunhan muistaa perus prinsiippejä arabien uskonnosta... kuten miehen ei ole hyvä mennä juttelemaan paikallisten naisten kanssa... kokemusta on! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761172- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927