http://www.download.fi/muut_kayttojarjestelmat/linux/openoffice_linux.cfm/v3_0_0_rc_3
Onnistuuko tuolla uudempi versio eli 3.0? Luin että vaikea asentaa Ubuntuun (tässä on oletuksena 2.4 versio).
Kumma että open source-ohjelmat Linuxissa vanhoja.
OpenOffice 3
4
251
Vastaukset
- on parempi
kuin kasa uusia. Uudessa voi olla uusia ominaisuuksia, korjattu jotain bugeja mutta sitten se uusi voi toisaalta aiheuttaa ongelmia joten kumman valitset? Sen vähän puutteellisen mutta toimivan vanhan vai hyytyvän ja jumittavan uuden?
- laahaa aina
enemmän tai vähemmän jäljessä pakostikin. Jos haluat uudemman joudut kääntämään lähdekoodeista tai katseleen jostain kolmannen osapuolen paketit... Eli ei kannata jos et tiedä että uudessa on jokin ominaisuus jota tarvitset.
- näin...
No käyttäväthän jotkut vielä MS Word 2003-versiota mieluummin kuin uusinta...
Onhan tää OO kuitenkin 2008 versio.
"Kumma että open source-ohjelmat Linuxissa vanhoja."
Ne on testattuja. Ei niillä versionumeroilla ole juuri paskankaan merkitystä. kuukauden päästä päivittyy viimeistään ettei tarvi säätää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062551Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938