Onko vinkkiä

Kahimooni

miksi D4D-04 Avensiksen takaluukku ei aukea? Jäässä se ei ole. Hipaisukytkin ei anna minkäänlaista elonmerkkiä. Ajoin isosta lammikosta ajokilla, voisiko se liittyä jotenkin asiaan?

En sulakkeita ole vielä katsellut.

Toinen ongelma on repsikan puolen pyyhkijän toimimattomuus. Tuulilasi oli jäässä ja sulka jumitti paikalleen, kun pyyhinviiksestä käänsin. Nyt vasen pyyhin toimii ja oikea hieman nytkähtelee, muttei liiku enempää. Olisiko jokin varsi irti?

-K

1

930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kahimooni

      tee-se-itse -miehiä tai -naisia ole foorumille eksynyt?

      Saisihan takaluukun avaimellakin auki, mutta lukkopesä on aivan täynnä suolamoskaa ja avain ei sisään mene.

      No, täytyy taas odotella pohjoisen reissua, että pääsee lämpimään halliin töihin.

      -K

      PS. Kyllä mielestäni auton - uudenkin - huoltaminen ja korjaaminen itse kannattaa ainakin jossain määrin. Suomalaisten käsityötaito repsahtaa, jos kaikki teetetään ammattilaisella. Tokihan lähes kaikki tekniikka alkaa olla niin monimutkaista, että joutuu näkemään vaivaa ja perehtymään ensin asiaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      102
      6448
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      83
      4933
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      105
      3191
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      3032
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2235
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1616
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1211
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1192
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1106
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      884
    Aihe