Aikoinaan, kun keihäsmies Seppo Räty tuli mitalin kanssa olympialaisista eikä suostunut antamaan haastatteluja urheilutoimittajille, niin Olynpiakomitean puheejohtaja sanoi, että haastatteluista viis veisataan, jos mitaleita ja menestystä tulee. ONKO JOKU SAATANAN YLE:n IDIOOTTITOIMITTAJA TAPIO SUOMISEN HAASTATTELU TÄRKEÄMPI KUIN URHEILIJAN MENESTYS? TAPIO SUOMINEN HETI EROTEETAVA, niin että voi seurata urheilua ilman myötä häpeää. Varsinkin Suomisen tekonaurut ottaa pattiin
Harri Olli / Seppo Räty/TAPIO SUOMINEN
5
682
Vastaukset
- Leme
Itsekkin kannatan urheilijan vapautta haastatteluiden antamisessa. Sponsorit ja toimittajien itsetunto lienevät ne syyt, mitkä nostavat äläkän jos haastatteluja ei tulekaan.
- ei huvita
Jos maksan niinkin paljon verojen kautta noille valmennusrahaa, on valmennettavaksi valittava sellaisi persoonallisuuksia, jotka osaavat käyttäytyä sivistyneesti ja kertoa, mitä niillä rahoilla on saatu aikaseksi ja miltä tuntuu kun lentää 200 metriä tai töksähtää kumpuun. Tuollainen junttimainen käytös vahingoittaa kaikkien meidän suomalaisten mainetta. Ei kun monoa ja satsausta uusiin kykyihin.
 - kaikille!
ei huvita kirjoitti:
Jos maksan niinkin paljon verojen kautta noille valmennusrahaa, on valmennettavaksi valittava sellaisi persoonallisuuksia, jotka osaavat käyttäytyä sivistyneesti ja kertoa, mitä niillä rahoilla on saatu aikaseksi ja miltä tuntuu kun lentää 200 metriä tai töksähtää kumpuun. Tuollainen junttimainen käytös vahingoittaa kaikkien meidän suomalaisten mainetta. Ei kun monoa ja satsausta uusiin kykyihin.
Kuinka paljon maksat valmennusrahaa mäkihyppääjille?
 
 - sai vaan
hienosti päätökseen .kyllä sen saa onnistumaankin pitkän lennon.
onnea paljon Harri Olli - linjoilla
Toimittajien pikahaastattelukysymykset ovat säännönmukaisesti mitäänsanomattomia tyhjänpäiväisyyksiä. Ainakaan minulle niillä ja niihin saaduilla vastauksilla ei ole mitään merkitystä. Harri Olli saa puolestani pitää turpansa juuri niin tukossa kuin häntä huvittaa.
Minäkin tunnen lähinnä myötähäpeää toimittajien ääliömäisten kysymysten johdosta. Sympatiani ovat ehdottomasti sellaisen urheilijan puolella, joka osaa suhtautua niihin terveen halveksivasti.
Menestys ratkaisee.
Tsemppiä jatkossakin, Hapa! 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja2913855Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545451Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1995076SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei834223"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873551Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093048HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122872Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan392497Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan122291Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2782069