mistä johtuu?

.............................

Itseäni ihmetyttää ja pelottaa kummallinen asia joka on tullut ilmi tässä lähiaikoina.
Viimeksi kun olin siskon luona käymässä, huomasin, että meillä on jonkinlainen telepaattinen vahva yhteys.

Kun aloitin lauseen niin hän jatkoi sen loppuun. Minun ei tarvinut edes kysyä kysymystä kun sain jo vastauksen.

Kaikenlisäksi ajattelimme melkein koko ajan samoja asioita, vaikkei ympärillä ollut mitään sellaista, joka olisi tuonut kyseiset asiat meidän kummankin mieleen samanaikaisesti. Eli ei tullut vaikutteita ympärillä tapahtuvista asioista.

Lisäksi olen huomannut pelottavan seikan, josta haluaisin saada tietää enemmän.
Onko kenellekkään käynyt vastaavaa, että yhtäkkiä tulee kummallinen, todella paha psyykkinen olo, ja voi tuntea selvästi, miten joku tai jokin ajattelee sinua sillä hetkellä tms. Mulle tulee usein tollanen kamala tunne, se ikään kuin sattuu ja tuolloin tekisi mieli juosta pois tai hävitä olemasta. Voi tuntea selvästi, miten joku tai jokin yrittää saada yhteyttä minuun.

Minulle tapahtui pienenä omituisia asioita. Asuin noin viisivuotiaana eräässä rivitalossa, jossa oli ovi takapihalle. Kerran näin aivan selvästi, miten ovesta tuli sisään asuntoon todella pitkä tumma otus, joka muistutti jonkin sortin "mörköä". Kerran koin saman ikäisenä myös toisen kummallisen jutun. Istuin sohvalla ja katsoin telkkaa, kun kuulin puhetta selkäni takaa. Käännyin ympäri ja näin, kuinka eräät koriste esineet, "patsaat" puhuivat toisilleen, ja sitten minulle. Vannon etten kuvitellut, sillä koko juttu jäi mieleeni todella selvästi.

Onko minussa jotain vikaa vai mistä voisi olla kyse, kun olen kokenut tällasia asioita?

2

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SamiA

      Ei sinussa ole mitään vikaa.
      Tiedän asuntoja, joissa on tapahtunut samankaltaisia ilmiöitä, jopa pahempia. Rakennustenkin puolesta voi rukoilla, jos sinulla on uskova ystävä, pyydä häntä tulemaan ja siunaamaan asuntosi.

    • Sanailija

      Joskus aikoinaan minä ja ystäväni juteltiin keskenään ja joku huomautti että me jutellaan aika ihmeellisesti.

      Meidän ei tarvinnut kuin sanoa pari sana niin toinen jo osasi jatkaa ja sitä jatkui ja jatkui.

      Nauroimme asialle ja sanoimme vaan että ollaan vaan totuttu toisiimme niin hyvin että tiedetään jo mitä toinen aikoo sanoa.

      Kokemusta on vielä toisesta henkilöstä, josta oli vain ongelmia. Hän nimittäin oli samankaltainen juttelija kuin me, mutta hän oli lauseissa aina väärässä ja keskustelumme oli todella vaikeaa jopa niin vaikeeta, että oli pakko lopettaa juttelu aina kesken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      209
      1628
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      140
      1394
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1133
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      1005
    5. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      54
      1005
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      922
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      903
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      860
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      830
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      31
      764
    Aihe