Moikka!
Tulkaas antamaan palautetta mun ottamista luontokuvista...
Olisin enemmän kuin tyytyväinen!!!
http://kaisuomi.galleria.fi
Tulkaas antamaan palautetta mun ottamista luontokuvista...
Olisin enemmän kuin tyytyväinen!!!
http://kaisuomi.galleria.fi
Vastaukset 8
Vanhimmat
osa kuvista pahastti ylivalottuneita, mutta tuo mynämäen kirkko on kyllä varsin hieno kuva
täällä, osa ylivalotettuja. Muutama hienokin kuva löytyy, kuten salama ja Mietoisten kirkko on aavemainen, vaikka onkin vähän liian sinertävä. Mynämäen kirkko on myös ok, kuten öinen hanhikuva. Kettu jäällä on kiva, mutta lisää millejä olisin kaivannut :) Jatka samaan malliin.
olivat hanhet 1 ja kasvihuone 1.
Jäi epäselväksi kumpaa piti arvostella, kuvankäsittelyä vaiko itse kuvausta... Joka tapauksessa, ei pöllömpiä.
Ainakin noissa koirakuvissa on tarkennus päin persettä, kuten myös sommittelu. Peukaloa ja muuta ylimääräistä näkyy kuvissa. Haukotutti enemmän kuin tuota koiraa kun nopeasti vilkaisin. Menee samaan kategoriaan kaikkien tuntemattomien serkunkumminkaimojen ristiäiskuvien kans: erittäin tylsiä.
todella upeita: äijänkoski, thunderdome, hanhet 1 ja 3, maskun riviera, aallot lainehtii. Taivaat myös hienoja ja oksa 1. Koirakuvat OK, ei oikein kekseliäitä kuvia jos nyt noin sanoisi. Maisemakuvat valttisi!
Liikaa photaria. Jos tahtoo kunnon kuvia niin tekee ne jo kuvausvaiheessa eikä photoshopilla... Tekee kuvista luonnottomia. Muuten ihan hyvää settiä. Ja tietty tuo photarin käyttäminenkin on makuasia, kuka tykkää, kuka ei.
kuvista muokataan tuollaisia kuten esim. lapinnoita ja lapinvelho?
Tai ne fismongerit?
Kuvankäsittely ohjelma löytyy Corel Paint shop pro 2
My house on myös mielenkiintoinen.
Vastauksia kiitos!