Onko tuohon FSX demoon mahdollista laittaa muita lentokoneita? Jos on niin, miten tämä tapahtuu. Yritin laittaa samalla tavalla kuin koko versioon, mutta eipä näkynyt lentokone listassa...
Vastaukset 6
- että se on
mahdollista edes säätämällä. Demossa on kuitenkin hyvin hyvin rajalliset mahdollisuudet kokeilla simua joten varmaan ne on tuollaisenkin rajoituksen sinne vittuuksillaan laittaneet ettei kone tule listalle näkyviin vaikka mitä tekisi. Eikös siinä demossa ollut sellainenkin rajoitus ettei siinä pääse lentämään vapaasti kuin pienellä saarella ja siinäkin ainoa mahdollisuus päästä lentämään oli vain pari tehtävää?
Minulla on myös vahva muistikuva siitä että olisin joskus lukenut tällaisen kysymyksen että voiko koneita asentaa demoon ja siihen vastaus olisi ollut ettei voi.
Jos olet jo kokeillut asentaa konetta demoon, niin se jo kertoo siitä ettet ole ihan käsi näiden simujen kanssa ja jos et ole saanut asennettua, niin en usko että se on mahdollista. Eihän nuo koneiden asennukset mitään ydinfysiikkaa kuitenkaan ole joten ellei se mene heittämällä, niin se ei mene myöskään säätämällä. Vaikka asetukset olisi aircraft.cfg:ssä päin honkia ja tekstuurit ja modelitiedostot hukassa, niin kone kyllä ilmestyy listalle koko versiossa vaikka se ei toimikaan.
Tuo demo on muutenkin täysi susi verrattuna päivitettyyn simulaattoriin, joten jos vain mahdollista ja kiinnostusta löytyy, niin hanki koko simulaattori.
Hyvin harvoissa peleissä on hyvä demo joka innostaa hankkimaan koko version ja FSX demo ei ole mitenkään päin hyvä. Kun ensimmäisen kerran sitä demoa testasin ja sen lyhyen aikaa mitä sitä testasin, oli päällimmäisenä mielessä vain iso vitutus. Sen sijaan koko versio on erittäin hyvä vaikkakin se on pirun raskas ja vaatii supertietokoneen pyöriäkseen. Netissä on kyllä kaikenmaailman tweakkeja joilla voi simun säätää omalle koneelle sopivaksi.- sassadsa
Muistaakseni ehkä jotenkin pystyy, muttei näitä tavallisia addon koneita... Ja fs2004 verrattuna fsx kokoversio on hirveän tarkka, minulla ei ainakaan jos jotain vähänkin pielessä aircraft cfg:ssä tai muualla ilmesty listaan... Mutta kokoversion ostamista suosittelen!
- jesse aju
Säki yritit sitä Hahaha oot ihan vitun paska äijä homo,lesbo ja täys idjootti varma paska
- jesse aju
No kyllä siihen niitä saa mutta pitää muuttaa tiedostoa aircraft.cfg. Kirjoita sinne unlimited aircrafts ja droppaple objects.
- woot1
Minne noi ylläolevat pitää kirjoittaa, ihan loppunko?
- woot1
Ja tarkoitan nyt KOKOVERSIOO, en demoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921642
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4411150- 841095
- 681015
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t186993- 93877
- 65655
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60642Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta171634- 37628