FSX Demo addons?

testaaja...

Onko tuohon FSX demoon mahdollista laittaa muita lentokoneita? Jos on niin, miten tämä tapahtuu. Yritin laittaa samalla tavalla kuin koko versioon, mutta eipä näkynyt lentokone listassa...

6

788

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että se on

      mahdollista edes säätämällä. Demossa on kuitenkin hyvin hyvin rajalliset mahdollisuudet kokeilla simua joten varmaan ne on tuollaisenkin rajoituksen sinne vittuuksillaan laittaneet ettei kone tule listalle näkyviin vaikka mitä tekisi. Eikös siinä demossa ollut sellainenkin rajoitus ettei siinä pääse lentämään vapaasti kuin pienellä saarella ja siinäkin ainoa mahdollisuus päästä lentämään oli vain pari tehtävää?

      Minulla on myös vahva muistikuva siitä että olisin joskus lukenut tällaisen kysymyksen että voiko koneita asentaa demoon ja siihen vastaus olisi ollut ettei voi.

      Jos olet jo kokeillut asentaa konetta demoon, niin se jo kertoo siitä ettet ole ihan käsi näiden simujen kanssa ja jos et ole saanut asennettua, niin en usko että se on mahdollista. Eihän nuo koneiden asennukset mitään ydinfysiikkaa kuitenkaan ole joten ellei se mene heittämällä, niin se ei mene myöskään säätämällä. Vaikka asetukset olisi aircraft.cfg:ssä päin honkia ja tekstuurit ja modelitiedostot hukassa, niin kone kyllä ilmestyy listalle koko versiossa vaikka se ei toimikaan.


      Tuo demo on muutenkin täysi susi verrattuna päivitettyyn simulaattoriin, joten jos vain mahdollista ja kiinnostusta löytyy, niin hanki koko simulaattori.

      Hyvin harvoissa peleissä on hyvä demo joka innostaa hankkimaan koko version ja FSX demo ei ole mitenkään päin hyvä. Kun ensimmäisen kerran sitä demoa testasin ja sen lyhyen aikaa mitä sitä testasin, oli päällimmäisenä mielessä vain iso vitutus. Sen sijaan koko versio on erittäin hyvä vaikkakin se on pirun raskas ja vaatii supertietokoneen pyöriäkseen. Netissä on kyllä kaikenmaailman tweakkeja joilla voi simun säätää omalle koneelle sopivaksi.

      • sassadsa

        Muistaakseni ehkä jotenkin pystyy, muttei näitä tavallisia addon koneita... Ja fs2004 verrattuna fsx kokoversio on hirveän tarkka, minulla ei ainakaan jos jotain vähänkin pielessä aircraft cfg:ssä tai muualla ilmesty listaan... Mutta kokoversion ostamista suosittelen!


      • jesse aju

        Säki yritit sitä Hahaha oot ihan vitun paska äijä homo,lesbo ja täys idjootti varma paska


    • jesse aju

      No kyllä siihen niitä saa mutta pitää muuttaa tiedostoa aircraft.cfg. Kirjoita sinne unlimited aircrafts ja droppaple objects.

    • woot1

      Minne noi ylläolevat pitää kirjoittaa, ihan loppunko?

      • woot1

        Ja tarkoitan nyt KOKOVERSIOO, en demoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1642
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      441
      1150
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      84
      1095
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      68
      1015
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      186
      993
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      877
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      655
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      642
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      171
      634
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      628
    Aihe